GeriEkonomi Uzan'ın ABD'deki evlerini 13,7 milyon dolara sattılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Uzan'ın ABD'deki evlerini 13,7 milyon dolara sattılar

ABD'nin finans merkezi New York'ta Cem Uzan’a ait olan ve mahkeme tarafından daha önce el konulan 3 daire Motorola şirketi tarafından açık artırma ile satıldı.

Polis gözetiminde yapılan müzayedeye Türk işadamları da ilgi gösterdi.

Uzanların 845 United Nations Plaza adressindeki Trump World Towers binasının 80'inci katında bulunan dairesı 4.7 milyon dolara alıcı bulurken, yine Uzanlara ait 515 Park Avenue adresindeki 19'uncu kattaki daireleri 8.6 milyon dolara ve üçüncü kattaki hizmetli daire ise 430 bin dolara alıcı buldu. Dairelerin toplam satış değerleri 13 milyon 730 bin doları bulurken bu paranın 5 milyon 30 bin doları Uzanların daha önceden evlere olan borçlarından düşüldü.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı açık artırmada bazı Türk işadamları da avukat ve temsilcileri aracılığıyla katılmasına rağmen daireler Amerikalı alıcılar tarafından satın alındı. Uzanlara ait evlerdeki özel eşyalar da evlerin yeni sahiplerine kaldı.

Açık artırmaya bir Türk müşterisi adına katılan Avukat Cahit Akbulut'a göre daireler değerlerinin çok altında bir paraya satıldı. Akbulut, 2000 yılında Uzanların 6 milyon 336 bin Dolara aldıkları 515 Park Avenue'deki dairenun bugün itibarıyla değerini ikiye katlaması gerektiğini dile getirdi. Ancak daireler değerlerinin çok altında bir fiyata satıldı.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle