GeriEkonomi TS'nin halka arz fiyat aralığı 5-6 YTL
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TS'nin halka arz fiyat aralığı 5-6 YTL

Nisan ayı başında gerçekleştirilmesi planlanan Trabzonspor Sportif'in halka arz fiyat aralığı 5-6 YTL olarak belirlendi.

Halka arz konsorsiyumunun lideri Denizyatırım Genel Müdürü Cafer Bakırhan, yaptığı açıklamada, 25 milyon YTL sermayeli Trabzonspor Sportif’in sermayesindeki Trabzonspor Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’ye ait yüzde 25 oranındaki 6 milyon 250 bin YTL nominal değerdeki hisse senetlerinin 5- 6 YTL arasında kesinleştirilecek bir fiyatla halka arz edileceğini bildirdi.

Bakırhan Trabzonspor Sportif için oluşturulan şirket modeli ve temettü dağıtımı konusunda Türkiye’de bir ilke imza atacaklarını da vurguladı.

Bakırhan, konsorsiyuma katılacak diğer aracı kuruluşların bir hafta içinde belirleneceğini de ifade ederek Trabzonspor Sportif’le ilgili de şu bilgileri verdi: "Halka açılacak olan Trabzonspor Sportif, sözleşmeler çerçevesinde yüksek gelirler elde eden, buna karşın giderleri düşük, düzenli temettü ödeyen ve ayrıca vergiden muaf bir şirket yapısında olacaktır. Trabzonspor Sportif halka arzdan sonra, borsada mevcut şirketler arasında dağıtılabilir karının tamamını dağıtmayı taahhüt eden tek şirket olacak."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle