TP Petrol'ün ilk akaryakıt istasyonu yarın açılıyor

A.A.
19.10.2007 - 10:49 | Son Güncelleme:

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) alt kuruluşu olan TP Petrol Dağıtım Ltd. Şti.'nin ilk akaryakıt istasyonunun resmi açılışı, 20 Ekim cumartesi günü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in de katıldığı törenle yapılacak.

TPAO'nun alt şirketi Turkish Petroleum International Company'den (TPIC) yapılan açıklamada, 2006 yılının son aylarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan 15 yıllık dağıtım lisansı alan TP Petrol Dağıtım Limited Şirketinin yılbaşından bu yana akaryakıt istasyonları açmaya ve akaryakıt dağıtımı yapmaya başladığı, şirketin Yozgat-Yerköy'de bulunan ilk istasyonunun resmi açılışının ise yarın yapılacağı kaydedildi.

1968 yılına kadar entegre bir şirket olarak faaliyet gösteren TPAO'nun TP Petrol Dağıtım Ltd. Şti. ile akaryakıt dağıtım sektörüne yeniden döndüğü ifade edilen açıklamada, “Petrol arama, üretim gibi Türkiye'nin riskli işlerini neredeyse tek başına yürüten ve tamamen bizim kendi şirketimiz olan TPAO ve TPIC'e ait TP Petrol Dağıtım Şirketi sektörü büyük bir güvenle girmiş ve gün geçtikçe bayi ağını genişletmektedir. Bu kapsamda yeni bayi açılışları önümüzdeki günlerde devam edecektir” denildi.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı