GeriEkonomi THY’nin bayram şekeri Messi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

THY’nin bayram şekeri Messi

THY’nin bayram şekeri Messi
refid:21237886 ilişkili resim dosyası

Türk Hava Yolları (THY), Barcelona ve Manchester United kulüplerinin ardından dünyanın en iyi futbolcusu olan Barcelona’nın yıldızı Messi’yle de sponsorluk konusunda anlaşmak üzere.

Takım sponsorluklarından sonra bireysel sponsorluklara yönelen ve bu kapsamda NBA yıldızı Kobe Bryant ile anlaşan THY, bu alanda yeni isimleri Ramazan Bayramı’ndan sonra açıklayacak. Messi gibi dünya çapında bir kaç sporcuyla daha anlaşma yapacağını açıklayan THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Avrupa, Asya ve Amerika’da yeni tanıtımlar düzenlenecek” dedi.

Yıldız isimler var

Anlaşmanın  Ramazan Bayramı’ndan hemen sonra yapılacağını açıklayan Hamdi Topçu, “Bu anlaşmanın detaylarını henüz belirlemedik. Görüşmeler sürüyor. Ancak Messi’nin dışında başka ünlü sporcular da olabilir. Sponsor olmadığımız takımların dünyaca ünlü yıldızlarıyla da görüşmeler yapıyoruz. Bu isimleri ancak tüm konular üzerinde anlaşma sağlandıktan sonra açıklayacabiliriz” diye konuştu.

Geliri 33 milyon Euro

Dünyanın en çok kazanan futbolcusu olan Lionel Messi, bu yıl sadece sponsorluk gelirlerinden 21 milyon Euro elde edecek. Pepsi ve Adidas’ın sponsor olduğu Messi’nin 2012’deki toplam kazancı ise 33 milyon Euro’yu bulacak. Değeri 110 milyon Euro olduğu tahmin edilen Messi, THY’den kazanacağı parayla, en yakın rakibi David Beckham ile arasındaki farkı da açacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle