GeriEkonomi Tansaş’a İngiliz ortak geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tansaş’a İngiliz ortak geliyor

Tansaş Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, uluslararası yatırım fonu MCAP'in şirket sermayesine katılımının stratejik bir ortaklık olarak görülmemesi gerektiğini bildirdi.

Acar, İngiltere'de yerleşik MCAP Global Finance Limited'in Tansaş'ın sermaye artırımına katılarak 30 milyon dolarlık yatırım yapmak istemesine ilişkin yaptığı yazılı değerlendirmede, bugün SPK'ya bildirilen işlemin Tansaş adına son derece sevindirici bir gelişme olduğunu vurguladı.

Merkezi İngiltere'de bulunan MCAP'in diğer tüm uluslararası yatırım fonları gibi dünyanın birçok yerinden bireysel ve kurumsal yatırımcıları adına işlem yapan bir kuruluş olduğuna işaret eden Acar,MCAP'in Tansaş'ın mevcut ortaklarından hisse devri almayacağını, sermaye artırımına katılacağını belirtti. Aclan Acar, ‘‘MCAP'in talebi finansal bir işlemdir. Evlilik ya da birleşme gibi stratejik bir ortaklık olarak görülmemelidir. MCAP'in Tansaş hissesi satın almak istemesi, uluslararası sermayenin şirketin yarınlarına duyduğu güvenin bir göstergesidir’’ dedi.

Acar, böylesi bir işlemde 30 milyon dolarlık tutarın görülmeye alışılmamış bir miktar olduğunu belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle