GeriEkonomi Son dakika... Dolar fiyatlarında son durum ne? İşte güncel dolar kuru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Dolar fiyatlarında son durum ne? İşte güncel dolar kuru

Son dakika... Dolar fiyatlarında son durum ne? İşte güncel dolar kuru

Dolar fiyatları güne 6.44 TL'den başlarken, ilerleyen saatlerde 6.40 TL'nin altını gördü. Dolar fiyatları şu dakikalarda 6.40 TL'nin altındaki seyrini sürdürürken, Euro fiyatları 7.40 TL'de bulunuyor. Piyasalar Merkez Bankası’nın faiz kararını beklerken, küresel piyasaları takip ediyor.

Merkez Bankası’nın faiz artıracağı beklentisinin yükselmesiyle aşağı yönlü hareketini sürdüren dolar kuru, 6.40 TL'nin altını gördü. Dolar gün içerisinde en düşük 6.3825 TL'yi görürken, saat 12.13 itibarıyla 6.3847 TL’de bulunuyor. 7.3902 TL'ye kadar gerileyen Euro ise şu dakikalarda 7.4012 TL’de hareket ediyor.

Bankacılar TL'deki değer kazancında küresel piyasaların ötesinde TCMB'den bu hafta beklenen faiz artırımı beklentilerinin önemli rol oynadığını, bankanın 'hatırı sayılır bir faiz artışına' gitmesini beklediklerini ve enflasyon verisi ardından yapılan açıklamaların etkili olduğunu belirtmişlerdi.

10 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 20.54 seviyesinde bulunurken, 2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 25.01 seviyesinde hareket ediyor.

Doların dünyada en çok işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini gösteren dolar endeksi, yüzde 0.10 yükselişle 95.15 seviyesinde hareket ederken; Euro/dolar paritesi 1.1586 seviyesinde bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle