GeriEkonomi Pioneer Fonları Türkiye'de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pioneer Fonları Türkiye'de

Koçbank'ın temsilciliğini üstlendiği Lüksemburg'da kurulu Pioneer Fonları'nın ürünleri Türkiye'de satışa sunuldu. Yatırımcılar, fonlar ile daha önce Türkiye piyasasında olmayan ürünlere kavuşacaklar.

Koç Finansal Hizmetler Genel Müdür Başyardımcısı Didem Gordon düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, yatırım fonları sektörünün hızlı bir büyüme içinde olduğunu söyledi.

Gordon, Koç portföyün yönettiği fonların piyasa ortalamasının daha uzun vadeli olduğunu, likit fonların payının yüzde 45 civarında bulunduğunu kaydetti.

Pioneer fonlarını Türkiye'ye getirerek satışa sunduklarını bildiren Gordon, Koç portföy ve Koç Bank'ın Pioneer'in yatırım fonları yönetimiyle stratejik bir işbirliği başlattığını kaydetti. Gordon, Türk yatırımcılarına uluslararası enstrümanlara yatırım yaparak birikimlerini değerlendirme olanağı sunduklarını söyledi.

"TÜRKİYE İLGİNÇ BİR PİYASA"

Pioneer Investments Global Satış ve Dağıtım Kanalları Başkanı Matteo Perruccio da konuşmasında, küresel bir yatırım yöneticisi olan Pioneer için Türkiye'nin ilginç bir piyasa olduğunu, İtalya'nın birkaç yıl önceki yansıması gibi gördüklerini belirtti.

Perruccio, Türk yatırımcıların, Pioneer fonları ile daha önce Türkiye piyasasında olmayan çeşitli ürün ve hizmetlere kavuşacağını vurguladı.

Perruccio, Pioneer'ın 132.5 milyar euro tutarında yatırımı yöneten Amerika'nın en eski yatırım fonu olduğunu da kaydetti.

Perruccio, bir soru üzerine Türkiye'de yatırım fonlarının gelişim açısından çok parlak bir geleceği olduğunu, Avrupa'nın en büyük ekonomilerinden biri olarak yatırımcılara çeşitli enstrümanlar sunulması gerektiğini söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle