GeriEkonomi Pınar Kido Resim Yarışması başlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pınar Kido Resim Yarışması başlıyor

Pınar Kido Resim Yarışması başlıyor
refid:3979346 ilişkili resim dosyası

Türkiye çapında düzenlenen Pınar Kido Resim Yarışması’nı kazanan 50 küçük yetenek, "Mehmet Güleryüz ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği" ekibi tarafından İstanbul'da düzenlenecek 1. Sanat Haftası Resim Atölyesi çalışmalarına katılmaya hak kazanıyor.

Türkiye'nin öncü gıda markası Pınar, tam 25 yıldır çocuklara sanatı sevdirmek ve onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla devam ettirdiği "Pınar Kido Resim Yarışmasına" 2006 yılında farklı bir boyut katıyor. Bu yıl, Türkiye çapında ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasını kazanan 50 yetenekli çocuk, İstanbul'da Mehmet Güleryüz ve ekibiyle, sanatla dolu dolu bir hafta yaşama şansını yakalıyor.

Kazanan 50 çocuk ülkemizin kültür şehri İstanbul’da ağırlanacakları 5 gün boyunca, hem atölye çalışmalarına katılacak hem de İstanbul’un tarihi, kültürel ve sanatsal mekanlarını refakatçileriyle birlikte ziyaret etme şansını yakalayacak.     

Pınar Kido Resim Yarışması ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan Yaşar Gıda Grubu Pazarlama Direktörü Kaan Tanık, 25 yıldır sosyal sorumluluk bilinciyle yürütülen Pınar Kido Resim Yarışması’nın bu yıl kazandığı yeni boyuttan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Sanatın ülkelerin gelişmesindeki önemine dikkat çeken Tanık, Yaşar Gıda Grubu’nun “geleceğe yapılacak en önemli yatırımın, çocuklara yapılacak yatırım” olduğuna inandığını belirtti. Konuşmasında, ülkemizin en önemli ressamlarından Mehmet Güleryüz ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ile ortaklaşa çalışmaktan duyduğu  memnuniyeti de belirten Tanık, “Pınar Kido Resim Yarışması” sonrasında düzenlenecek atölye çalışmasının ve sanat haftasının, gizli kalmış minik yetenekleri keşfetmek ve çocuklarımıza yeni bir vizyon kazandırmak için de büyük bir fırsat olduğuna inandığını da söyledi.

Toplantıda söz alan Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Ressam Mehmet Güleryüz, 25 yıl gibi uzun bir geçmişe sahip projenin artık farklı bir boyuta ulaştığını dile getirerek, “Türkiye’nin dört bir yanından gelecek 50 genç yetenek ülkenin en büyük kültür şehri İstanbul’da buluşacak. Birbirleriyle tanışma fırsatı bulacaklar. Hep birlikte resim yapma imkanı bulacakları sanat haftasında paylaşımlarını artıracaklar. Böylesine zengin kültüre sahip bir şehri gezerek, gelecekleri için  yeni bir vizyon kazanacaklar. Bu şehri görmeleri onlara yeni bir enerji kazandıracak. Sanat haftası onlar için resme yaklaşımlarına yeni bir boyut kazandıracak hatta hayatlarının mesleği olabilmesi için ilk adım olacak” dedi.

Yarışmaya nasıl katılacaksınız?

Çocuklar konu bakımından serbest bırakıldıkları yarışmaya istedikleri kadar resimle katılabilecek. Minik ressamlar, her türlü resim ve boya malzemesini kullanarak isterlerse büyümeyi, isterlerse geleceği isterlerse de hayallerini resmedecekler.

35 cm x 25 cm veya 35 cm x 50 cm ölçülerindeki resim kağıdına yapılmış diledikleri kadar resimle "Pınar Kido Resim Yarışmasına" katılabilecekler. Yarışmaya katılan çocukların, resimlerini en geç  05 Mayıs 2006 tarihine kadar, “Yaşar Gıda Grubu (Pınar), PK 904 35214 İzmir” adresine göndermeleri gerekiyor.  Okullardan veya bireysel olarak gönderilen resimlerin ön elemesinin, konusunda uzman beş kişilik bir seçici kurul tarafından Mayıs 2006’da; final elemesinin de yine Mayıs ayı içinde uzman pedagog ressam ve eleştirmenler tarafından yapılması planlanıyor.
 
“Pınar Kido Resim Yarışmasının” sonuçları, 29 Mayıs 2006 tarihinden itibaren “www.pinar.com.tr” web sitesinde yayınlanmaya başlayacak.

Pınar’dan çocuklara İstanbul’da “Sanat Haftası”

Ön eleme ve final elemeleri sonucunda, tüm illerden gelen resimlerin değerlendirilmesiyle Türkiye çapında her bölgeden 7’şer, nüfusu en kalabalık olan Marmara Bölgesi’nden 8 kişi olmak üzere toplam 50 asil ve 50 yedek öğrenci seçilecek. Seçilen öğrenciler, ödül olarak İstanbul’da 24-28 Haziran tarihleri arasında 5 gün boyunca Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği himayesinde, Başkan Ressam Mehmet Güleryüz ve ekibi yönetiminde, profesyonel malzemelerle resim atölyesi çalışmalarına katılmaya hak kazanacak. Bu atölye çalışması sonucunda çocuklara UPSD logolu birer sertifika verilecek.

Kazanan 50 minik ressama atölye çalışmasının başlangıcında profesyonel resim malzemelerinden oluşan bir resim çantası hediye edilecek. Yarışmayı kazanan Türkiye’nin dört bir köşesinden 50 çocuk, İstanbul’a yanlarında bir refakatçi ile gelecek.  5 gün boyunca Pınar tarafından ağırlanacak olan çocuklar ve refakatçileri, sabah saatlerinde katılacakları atölye çalışmalarının devamında, İstanbul’un tarihi, kültürel ve sanatsal mekanlarına düzenlenecek gezilere katılma imkanına da sahip olacak. Kazanan öğrencilerin ve refakatçilerinin ulaşım, konaklama ve yemek masrafları Yaşar Gıda Grubu tarafından karşılanacak.

Kazanan öğrencilerin, atölye çalışmalarına katılıp katılmayacaklarını 09 Haziran 2006 tarihine kadar (212) 270 52 32 numaralı telefondan Global Tanıtım Halkla İlişkiler Pınar Kido Resim Yarışması sekretaryasına bildirmeleri gerekiyor. Bu tarihe kadar kazanan öğrencilerin katılımlarına dair herhangi bir bildirim yapılmazsa; atölye çalışmalarına o öğrencinin yerine yedek listeden başka bir öğrenci katılmaya hak kazanacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle