GeriEkonomi Petroleum Istanbul Fuarı bugün başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Petroleum Istanbul Fuarı bugün başladı

Petroleum Istanbul Fuarı bugün başladı

Uluslararası petrol, LPG, madeni yağ, ekipman, istasyon market ürünleri ve teknoloji fuarı “Petroleum Istanbul Fuarı" kapılarını açtı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz tarafından açılan fuar; TOBB Petrol Meclisi, PETDER, ADER, Türkiye LPG Derneği, TOBB LPG Meclisi, PÜİS, TABGİS tarafından da destekleniyor.

TÜYAP'ta gerçekleştirilen Petroleum İstanbul 2019 Fuarı'na Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören ve Demirören Medya Grubu CEO'su Mehmet Soysal da katıldı.

BAKAN DÖNMEZ'DEN AÇIKLAMA

Petroleum İstanbul 2019 açılışında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Karadeniz'de petrol arama çalışmalarına hız verdik. İlk sonuçları da almaya başladık. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale'de bir doğal gaz keşfimiz oldu. Buradan 5 milyar dolarlık cari açığa bir katkı sağlamış olacağız. Buradan günlük 820 bin metreküp doğal gaz üretimi başlatmış olacağız." dedi.

"AKDENİZ'DE OLDUBİTTİYE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Bakan Dönmez şöyle devam etti:

"Türkiye'yi enerjide bağımsız hale getireceğiz. Türkiye Akdeniz'de ne kimsenin hakkını yemeye çalışıyor ne de kendi haklarından vazgeçecek durumda. Akdeniz'de bir oldubittiye asla izin vermeyeceğiz. Ne ülkemizin ne de KKTC'nin haklarını gasp etmesine izin vermeyeceğiz."

50 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETMESİ BEKLENİYOR

Bu yılki teması “Akıllı Teknolojiler, Akıllı İstasyonlar” ile geleneksel ürün segmentlerinin yanı sıra Oto LNG, Oto CNG, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları ve İstasyon Marketlerini içine alacak şekilde kapsamı genişletilen fuar; ulusal, bölgesel ve uluslararası enerji şirketleri için önemli bir iş birliği ortamı da sağlayacak.

Petroleum Istanbul 2019’u, açık kalacağı 3 gün boyunca 50 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Petroleum Istanbul Fuarı bugün başladı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle