GeriEkonomi Pando'nun binasında tadilat soruşturma konusu oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pando'nun binasında tadilat soruşturma konusu oldu

Pando'nun binasında tadilat soruşturma konusu oldu
refid:27663304 ilişkili resim dosyası

Beşiktaş'ın sembol esnaflarından tahliye edilen Pando'nun bulunduğu binada yapıldığı iddia edilen tadilat işlemi bina tarihi yapı olduğu için Koruma Kurulu tarafından soruşturma konusu yapıldı. Koruma Kurulu Beşiktaş Belediyesi'nin tadilatı araştırmasını istedi.

Pandonun binasında tadilat soruşturma konusu oldu
Beşiktaş’ın sembol dükkanlarından Pando Kaymak geçen aylarda 10 yıllık kira sözleşmesinin dolmasından dolayı Beşiktaş Sinanpaşa Mahallesi Mumcu Bakkal Sokak No:5’te bulunan dükkanından çıktı. Pando Shestakof’un işlettiği dükkanın bulunduğu bina ise tarihi yapısından dolayı Kültür Varlıkları Koruma Bölge Müdürlüğü tarafından tarihi bina olarak ilan edildi. Fakat geçen binanın mal sahipleri tarafından yapıldığı söylenen tadilat işlemi çevredekilerin dikkatini çekti. Mahallede oturan vatandaşlar Kültür Varlığı olarak korunan ve restoran olarak işletilmek istenen binada yapılan tadilat çalışmalarını fotoğrafladı.

Pandonun binasında tadilat soruşturma konusu oldu 119 YILLIK KAYMAKÇIYA TAHLİYE ŞOKU

Pandonun binasında tadilat soruşturma konusu oldu

Vatandaşların çektiği binada tadilat fotoğrafı

Tarihi binada hukuka aykırı olarak yapılan tadilat çalışmaları İstanbul 3 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğü’nün de dikkatini çekti. Kültür Bakanlığı olayın soruşturulmasıyla ilgili olarak Beşiktaş Belediye Başkanlığı’na bir yazı yazdı. Yazılan yazıda, ‘İzinsiz yapılan tadilat işlemlerinin soruşturulması' istendi.

Pandonun binasında tadilat soruşturma konusu oldu

Pando'nun dükkanı yıllardır buradaydı...

Aynı zamanda binanın çatı katının da mevzuata aykırı bir şekilde teras olarak düzenlenip düzenlenmediği soruldu." Konuyla ilgili olarak Hürriyet Dünyası’na bilgi veren Beşiktaş Belediyesi kaynakları, “Başkan Murat Haznedar’ın olayların soruşturulmasıyla ilgili olarak talimat verdiğini” söyledi. Konuyla ilgili olarak ulaşmak istediğimiz bina sahibi aileden tadilat hususunda bir açıklama gelmedi.

Pandonun binasında tadilat soruşturma konusu oldu

Koruma Kurulu'nunu 11 Kasım 2014 tarihinde Beşiktaş Belediyesi'ne yazdığı soruşturma talebi yazısı

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle