GeriEkonomi Orta vadeli göstergeler de satış bölgesine yaklaşıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Orta vadeli göstergeler de satış bölgesine yaklaşıyor

Endekste 15 bin seviyesinden başlayan çekilmenin düşük işlem hacmiyle de olsa devam etmesi orta vadeli göstergeleri de aşırı satışa yaklaştırdı.

Haftanın ilk işlem gününde yaklaşık 400 puan gerileyerek 13 bin puanın altında kapanış yapan endeks salı günü seans içinde 12 bin 337 puana kadar gerilemesine rağmen kapanışa doğru gelen alımlarla günü 9.7 puanlık artışla 12 bin 639 puandan kapandı. Gün içinde gördüğü en yüksek seviye olan 12 bin 753 ile 12 bin 752'deki 5 günlük hareketli ortalamasını test eden endekste geri çekilmenin devam etmesi ile orta vadeli teknik göstergeler de aşırı satış bölgesine yaklaşmaya başladı.

Endeksin 8 Ocak'ta kısa vadeli trendin zirvesine ulaşması ile birlikte geri dönen MACD göstergesi salı kapanışı ile 125'e gerilerken kısa vadeli teknik göstergeler aşırı satış bölgesinde.

Cuma günü aşırı satış bölgesinde 9 günlük hareketli ortalamasını yukarı kesen stochastic pazartesi günü 21.6'ya yükselerek al sinyali verdikten sonra çıkışını salı günü de sürdürdü. RSI ve CCI göstergelerinin salı günü yükselmeye başlaması ile kısa vadeli göstergelerdeki uyumsuzluğun ortadan kalkması endeksin işlem hacminin artması ile birlikte yeni bir yükselişe başlayabileceğini gösteriyor.

Son kapanışını kısa ve orta vadeli hareketli ortalamalarının altında yapan endeksin çarşamba günü için ilk destek noktası 12 bin 211. Bu desteğin kırılması durumunda 11 bin 850'ye kadar sert satışlar gözlemlenebilir. Endeksin direnç noktaları ise 12 bin 840, 12 bin 953 ve 13 bin 132'de. (tradecnet.com) v

Yorumları Göster
Yorumları Gizle