GeriEkonomi Nakliyeciler gidiyor 1850 konut geliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nakliyeciler gidiyor 1850 konut geliyor

Nakliyeciler gidiyor 1850 konut geliyor

2014 yılında İstanbul Zeytinburnu’ndaki Ambarlar arsasını satın alan Akzirve Gayrimenkul bölgede 750 milyon dolar değere sahip gayrimenkul projesi yapacak. Nakliyeciler Hadımköy’e taşınacak ve bölgede 1850 konut ve ticari birim inşa edilecek. Şirket Bahçeşehir’e de 500 milyon dolar değerinde 2 bin 600 konut yapacak.

SUUDİ Arabistan merkezli Al Qemam grubu bünyesindeki Akzirve Gayrimenkul, İstanbul’da değeri 1 milyar 250 milyon dolar olan 2 büyük gayrimenkul projesi inşa edecek. 25 yıldır Türkiye’de olduklarını ve bugüne kadar orta ve küçük ölçekli yatırımlar yaptıklarını söyleyen Akzirve CEO’su İbrahim Maasfeh, “Kartal’da Ege Yapı ile ortak Pega Kartal projesini yaptık. Ataşehir’de ofis yatırımımız oldu ve Harbiye’de bir otel inşaatımız devam ediyor. Şimdi Türkiye’de yatırımcı değil geliştirici olmak istiyoruz. Bu amaçla Zeytinburnu ve Bahçeşehir’de inşaat maliyeti 500 milyon dolar olan 2 proje yapacağız” dedi.

KİŞİ BAŞI  1 MİLYON DOLAR


Akzirve’nin Zeytinburnu’nda, İstanbul Nakliyat Ambarları İşletme Kooperatifi’nden (NAKO) satın aldığı arsada yapacağı proje merak ediliyor. Büyük gayrimenkul şirketlerinin talip olduğu arsayı şirket 2014 yılında 250 milyon dolar bedelle satın almıştı. Projeyi yıl sonunda satışa çıkaracaklarını belirten Maasfeh, “Kooperatif arsasında 245 hak sahibi vardı. Yaklaşık her bir kişinin bize maliyeti 1 milyon dolar oldu. Sabırla, hepsiyle tek tek anlaştık. Kimi ev istedi, kiminden ise arsasını nakit aldık. Şimdi oradaki nakliyecilere Hadımköy’de 200 milyon TL yatırımla yeni bir lojistik tesis yapıyoruz. Orasının yapımı bir yıl sürer. O nedenle nakliyeciler Hadımköy’de geçici olarak başka alana taşınacak. Biz de yeni projemizi yıl sonu satışa sunarız” dedi. Proje için Tabanlıoğlu Mimarlık ile çalıştıklarını söyleyen Maasfeh, 130 dönüm alanda1850 konut ve ticari birim planladıklarını belirtti. 6 bin civarı kişinin yaşaması planlanan projenin 36 ayda tamamlanması bekleniyor. Bölgede çok sayıda yeni proje olduğunu ve gelişimin sürdüğünü söyleyen Maasfeh, Zeytinburnu Topkapı bölgesinde konutların metrekare satış fiyatının 7-10 bin TL aralığında olduğunu hatırlattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle