Marmara Denizi'nde balık az olunca fiyatlar düşmedi

AA
28.09.2015 - 13:29 | Son Güncelleme:

Marmara Denizi'nde balık az olunca balık fiyatlarında beklenen düşüş yaşanmadı. Tekirdağ’da balık sezonun açılmasıyla tezgahlarda 15 TL olan hamsi, palamut ve istavritin fiyatı değişmedi.

Balık sezonun açılmasının üzerinden yaklaşık bir ay geçmesine rağmen Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa sahil dolgu alanında bulunan balıkçı tezgahlarındaki balık fiyatları düşmedi. Balıkçılar deniz suyunun soğumadığını ve bu yıl denizlerde balığın az olduğunu belirterek denizlerin soğuması ile balığın artabileceğini söyledi.

"BALIK AZ OLUNCA FİYATLAR DÜŞMEZ"
Sıcak denizin balığın gidiş ve gelişini engellediğini belirten balıkçı Engin Tırpancı, "Balık daha doğru dürüst Karadeniz’den dışarı çıkmadı. Denizde bu sene bir kısırlık var. Palamut, çinakop daha yürümedi. Fiyatlar düşmez. Neden düşmez? Balığın bu sene denizde az olmasından düşmez balık fiyatları. Yeterince balık çıkmıyor. Bir de bayramdan dolayı denize kayıklar fazla açılmadı. O da çok fazla etkiledi balığı. Az balık var talep ise çok. Kasım ayını bekliyoruz. Ekim, Kasım ayında balık olursa olur" dedi.

Balığın bu sezon az olduğu için fiyatların düşmediğini ifade eden balıkçı Hasan Erol, "Balık fiyatları hala düşmedi çünkü balık az çıkıyor. Balığın az olması fiyatları düşürmüyor. Deniz hala sıcak. denizin soğumaması nedeniyle balıklar hala yüzeye çıkmıyor. Şu anda balığın ne zaman bollaşacağını bilmiyorum ama şu anda balık yok. Balık sezonu açılmasına rağmen satışlar da durgun" diye konuştu.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı