GeriEkonomi KUYAŞ İMKB'de işlem görmeye başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KUYAŞ İMKB'de işlem görmeye başladı

KUYAŞ İMKB'de işlem görmeye başladı
refid:21497352 ilişkili resim dosyası

1836 ortaklı Kuyumcukent’in gayrimenkul yatırım şirketi olarak 2005 yılında kurulan KUYAŞ- Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş, İMKB’de işlem görmeye başladı.

Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş, İMKB Serbest İşlemler Platformu’na giriyor. 1836 ortaklı KUYAŞ’ın hisseleri 18 Eylül 2012 tarihinden itibaren İMKB’de işlem görmeye başladı.

Gayrimenkul projelerini hayata geçirebilmek için kurulmuş bir yatırım şirketi olan KUYAŞ, elinde bulunan gayrimenkul varlıklarını geliştirerek, var olan arsalar üzerinde projeler oluşturuyor. KUYAŞ, elinde bulunan rezerv araziyi otel, ilave atölye birimleri, çok amaçlı ofisler,TCMB gibi banka grup merkezleri, sergi ve konferans alanları, altın borsası binası gibi yüksek rant sağlayacak projeler ve eğitim alanları gibi kuyum sektörüne insan kaynağı desteği verecek inşaat projeleri gerçekleştirerek, amacına en uygun ve kârlı biçimde değerlendirmeyi planlıyor.

KUYAŞ Başkanı Sait Erdal Metiner, hedeflerinin ortaklarına değer kazandırmak olduğunu belirterek, şu açıklamayı yaptı;

“Örnek bir kooperatif olan Kuyumcukent, bugüne kadar görülmemiş bir atılım yaptı ve vizyoner bakış açısıyla hem mülk sahibi üretici ve kiracılarına, hem de KUYAŞ ortaklarına değer kazandırdı. Biz kuyumcular kooperatifi olarak yola çıktık ama Türkiye’de gayrimenkul sektörünün gelişimini öngörerek şirketleştik. İstanbul gibi bir metropolde, İstanbul’un ticaret, finans ve turizm merkezi olarak seçilen bir bölgesinde, havaalanına yakın bir lokasyonda yeni projeler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Price Waterhouse Coopers araştırma şirketi, 2011 yılında bütün dünyada yaptığı araştırmada İstanbul’un lokasyon olarak öne çıkacağını ve gayrimenkul sektörünün büyük bir gelişme yaşayacağını söylemişti. Biz bunu daha önceden gördük, 2005 yılında gayrimenkul yatırım şirketi olan KUYAŞ’ı kurduk. Bugüne kadar 550 bin metrekarenin üzerinde alanımız, yaklaşık 500 milyon dolarlık yatırımımız, 150 milyon TL’ye ulaşan özvarlığımızla Kuyumcukent imalat bölümü, Wedding World Alışveriş Merkezi, İstanbul Vizyon Park Ofis Blokları, İstanbul Vizyon Park Merkez Plaza gibi projelerimizle geleceği önceden görerek yatırımlar yaptık.
 
Tamamlanan projelerimiz de, T.C Merkez Bankası Avrupa yakası merkez veznesi. bir çok bankanın grup merkezi, özel taşıma firmaları ve altın antreposu, İ.KO temsilciliği, darphane saymanlığı, İTO Üniversitesi mücevher tasarım mühendisliği faaliyet göstermektedir.
Kuyaş olarak, önümüzdeki dönemde İstanbul’un en iddialı, en nadide projelerinden birinin daha temelini atıp, geri kalan alanımızda gelecek vizyonumuza uygun ticari alan ve otel binasından oluşan karma bir projeyi daha hayata geçireceğiz”.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle