GeriEkonomi KOBİ’lere teknoloji desteği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

KOBİ’lere teknoloji desteği

KOBİ’lere teknoloji desteği

Avea’nın Capital ve Ekonomist Dergileri ile işbirliği kapsamında hayata geçirdiği “Gelecek Bizde” buluşmalarının ilki Ankara OSTİM’de gerçekleştirildi.

Toplantıya ana konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Deniz Gökçe, “Kobiler için Ekonominin Yarını ve Zor Dönemde Şirket Yönetimi” başlığı altında yaptığı konuşmasında 2013 sonuna dönük tahminlerde bulundu.

Türkiye’nin Avrupa’nın en düşük kamu borcuna sahip ülkesi olduğunu söyleyen Gökçe, gençleşme ve kentleşme sonucu Türkiye’nin tasarruf oranının geçtiğimiz 5 yılda yüzde 14 düştüğünü belirtti. Dünya Bankası istatistiklerine göre dünya ekonomisinin 2013 yılında 3.3 büyüyeceği beklentisinin bulunduğunu belirten Deniz Gökçe, Türkiye’ye ilişkin tahminlerini şu şekilde açıkladı; “Türkiye 2013 yıl sonunda yüzde 3.5-4.5 arasında büyüyecek. Tüketici enflasyonu yüzde 6-6.5, işsizlik ise yüzde 9.5 olarak gerçekleşebilir.”

"KOBİ’lerimizin sadece yüzde 15’i"

KOBİ’lerin geleceğe yönelik hedef ve projelerinin masaya yatırıldığı ilk “Gelecek Bizde” toplantısında Avea’nın M2M ve BİZ alanındaki çalışmalarına değinen Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman da "Küreselleşerek neredeyse tek bir pazar haline gelen dünya ekonomisi ve artan rekabet ortamında, KOBİ’lerin verimliliklerini yükselterek, yarattıkları katma değeri artırmaları ve büyüyen pazardan pay almaları için teknolojiden daha etkin biçimde yararlanmaları gerekiyor. Araştırmalar, bu konuda kat edilmesi gereken uzun bir yol olduğunu da gösteriyor. Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği TÜBİSAD’ın verilerine göre; bugün KOBİ’lerimizin sadece yüzde 15’i bilişim teknolojilerini kullanıyor. Avea olarak kat edilmesi gereken bu uzun yolda KOBİ’lerimizin en büyük çözüm ortağı olmak için hazırlıklarımızı yaptık, günümüzde teknolojinin sunduğu tüm olanakları KOBİ’lerimizin hizmetine sunduk. Çünkü, ticaretin, ihracatın, sanayileşmenin ve büyümenin olduğu yerde teknoloji rehberlik eder" dedi.

Taşman, bu noktada Türk Telekom Grubu olarak katma değerli ürün ve hizmetlerin yanı sıra verimlilik sağlayan çözümlerle müşterilerinin bilişim teknolojilerinden daha fazla yararlanmalarını hedeflediklerini de belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle