GeriEkonomi Kipa ve More Aquaculture'dan 'izlenebilir balık'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kipa ve More Aquaculture'dan 'izlenebilir balık'

Kipa ve More Aquaculture'dan 'izlenebilir balık'
refid:12202862 ilişkili resim dosyası

Tesco Kipa ve AKG Grubu şirketlerinden More Aquaculture işbirliği ile, “İzlenebilir balık üretimi” projesinin hayata geçirileceği bildirildi.

Projeye ilişkin yapılan ortak yazılı açıklamada, tüketicilerin sağlıklı, taze ve güvenilir balık ihtiyacını karşılamak için gerçekleştirilecek işbirliği kapsamında tüketicilerin, balık reyonlarında satılan Kipa markalı balıklar hakkında tüm bilgilere sahip olacağı kaydedildi.

Tüketicilerin, AB standartlarına uygun izlenebilir balık projesi ile satın aldıkları balıkların denizden sofraya kadar geçirdiği tüm süreçleri izleyebilme imkanına sahip olacağı belirtilen açıklamada, More Aquaculture tarafından özel üretilen ve Kipa markası ile satışa sunulacak çipura ve levreklerin üzerlerindeki barkodlar aracılığı ile nerede, hangi koşullarda üretilip ne zaman paketlendiğine kadar takip edilebileceği bildirildi.

Açıklamada, izlenebilir balığı mağazadan alan tüketicinin, balıkların solungaçlarına takılı etikette yazan numarayı “www.moreaquaculture.com” ,
“www.izlenebilirbalik.com” ve “www.kipa.com.tr” adreslerinde belirtilen alana yazarak aldıkları balığın ne ile beslendiğinden nerede üretildiğine kadar pek çok detayı öğrenebileceği belirtildi.

AKG Grubunun yatırım yapan şirketlerinden biri olan ve More Aquaculture markası ile üretim yapan Ertuğ Balık A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman, 2008 yılının grup şirketlerinin yatırım yılı olduğunu ve yapılan yatırımların karşılığını almaya başladıklarını vurguladı.

Tesco Kipa Ticaret Direktörü Murat Sağlık ise, izlenebilir balık projesinin Türkiye'de ilk kez gerçekleştirildiğine dikkati çekerek, müşterilerinin tükettikleri ürünlerden daha emin olmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle