GeriEkonomi Kayseri’de 4 HES’e 69.7 milyon dolar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kayseri’de 4 HES’e 69.7 milyon dolar

ELEKTRİK Üretim A.Ş’ye ait Bünyan, Çamardı, Pınarbaşı ve Sızır hidroelektrik santrallerinin nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi, 69 milyon 700 bin dolarla Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş  verdi. Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu’nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde, ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek teklif 36 milyon 500 bin dolar oldu.
Daha sonra elemeli yazılı turlara geçildi. 4 tur olarak gerçekleştirilen  elemeli yazılı turların ilk turunda en yüksek teklif, 50 milyon dolar, ikinci elemeli turda 57 milyon 500 bin dolar, üçüncü elemeli turda ise 63 milyon 500 bin  dolar oldu. Yazılı elemeli turların ardından açık artırmaya geçildi. Açık artırmada  başlangıç tutarı 68 milyon 750 bin dolar, artırım aralığı 50 bin dolar olarak belirlendi.
Açık artırmanın ilk turunda 5 firma ihaleden çekilirken, bu turda en yüksek teklif 68 milyon 950 bin dolar oldu. Açık artırmanın ikinci turunda yine bir firma ihaleden çekilirken, en yüksek teklif 69 milyon 100 bin dolar oldu. 3’üncü turda da bir firma daha ihale dışı kalırken, bu turdaki en yüksek teklif 69 milyon 200 bin dolara çıktı. 9 tur olarak gerçekleşen açık artırmada en yüksek teklifi Kayseri ve  Civarı Elektrik T.A.Ş. 69 milyon 700 bin dolarla verdi.
Kayseri ve Civarı Elektrik T.A.Ş Genel Müdürü Şadi Büyüktekeci, ilk aşamada kapasite artırımı için 4 milyon dolarlık yatırım öngördüklerini söyledi. Diğer üretim ihalelerine de girmek istediklerini kaydeden Büyüktekeci, kalan 3 elektrik dağıtım bölgesinin özelleştirme ihaleleriyle de ilgilendiklerini belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle