GeriEkonomi Jet Fadıl Frankfurt’ta büro açtı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  61
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jet Fadıl Frankfurt’ta büro açtı

Jet Fadıl Frankfurt’ta büro açtı
refid:14551121 ilişkili resim dosyası

Jet-Pa, yüzde 100 yerli iddiasıyla “İmza” adlı otomobil ile 1990’lı yıllarda fırtına gibi esen ve yüksek kâr payı vaadleriyle Avrupalı Türklerden milyonlarca Euro toplayarak mağdur eden Jet Fadıl lakaplı Fadıl Akgündüz, Almanya’nın Frankfurt kentinde büro açtı.

Almanya’da holding mağdurlarınca kurulan Avrupa Türkleri Dayanışma Derneği’nin avukatı Ünal Taşhan, Akgündüz’ün, “Am Hauptbahnhof 12 -Frankfurt”adresinde açtığı büro ile İstanbul Bayrampaşa’da kuracağını söylediği devre mülk otel için para toplamaya çalıştığını söyledi.
Yine hayal satıyor
Dernek olarak, Jet-Pa ve Fadıl Akgündüz’ün tüm faaliyetlerini gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da yakından takip ettiklerini söyleyen avukat Ünal Taşhan, “Fadıl Akgündüz, yine hayal satarak para toplamaya çalışıyor. Almanya’da kurduğu bu büro ile öncelikle eski Jetpazedeleri hedef almış durumda. Jetpazedelere, ‘Jet-Pa’ya yatırdığını parayı peşinata sayalım’ diyerek devre mülk satmaya çalışıyor. Mağdurlar bu konuda dikkatli olmalılar” diye konuştu.
Fadıl Akgündüz’ün, 31.07.2009 tarihinde üç aile bireyi ile genel kurul yaptığını hatırladan avukat Ünal Taşhan, şunları anlattı: “Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İl Müdürlüğü’nün atadığı komiser Ferit Öztürk gözetiminde  İstanbul Bağcılar’da yapılan genel kurul, sadece Akgündüz Ailesi (Memet Fadıl Akgündüz, Birsen Akgündüz, Zekiye Akgündüz) ile Almanya ve Liechtenstein’da bulunan para toplama faaliyetinde paravan olarak kullanılan şirketlerine bildirilmiş. Şirketin ortakları arasında bulunan ve Almanya’da kurulmuş olan Jetpa International Marketing and Trading GmbH ile Lichtenstein’ daki Jetpa International Marketing and Tranding A.G, 2000 yılında iflas ettirilmişti. Buna rağmen şirketin ortağı olarak gösterilerek genel kurul yapıldı. Burada bir aldatmaca  ve hukuksuzluk var. Bu hukuksuzluk genel kurulun iptali anlamına geliyor. Zaten bu doğrultu da, Latif Yılmaz isimli Jet-Pa mağduru, genel kurulun iptali için dava açtı. 27.05. 2010 tarihinde Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde duruşması yapılacak. Bu durum  6. Nisan 2010 tarihinde yayınlanan Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi’nde detaylarıyla yer aldı.”

Mağdurlar harekete geçecek

JET-PA’nın iflas etmediğini ve resmi raporlara göre 62 milyon lira (31 milyon Euro) sermayesi bulunduğunun da altını çizen avukat Ünal Taşhan, “Dernek olarak, Fadıl Akgündüz’ü Jet-Pa’nın yönetim kurulu başkanlığından indirmenin yollarını arıyorum. Genel kurulun iptali için açılan ve 27.05. 2010 tarihinde Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde  yapılacak duruşmanın sonucuna göre hareket edeceğiz” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle