GeriEkonomi İyi balya yapmadığım için babam kulağımı çok çekti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İyi balya yapmadığım için babam kulağımı çok çekti

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, Adana’da, Anadolu’daki Avrupa toplantısında grubunun başarı öyküsünü anlattı.

Markanın önemini Denizli’de küçük yaşta kavradığını söyleyen Zorlu şöyle konuştu: ‘Ben Anadolu’nun bağrından çıkmış biriyim. Denizli Babadağ’da doğmuşum; kalite ve markanın ne olduğunu küçük yaşlarımda gördüm. Çarşafları iyi balya yapmadığım zamanlar babam kulağımı çekerdi. Çünkü müşterinin memnun olmasına çok önem verirdi’ dedi.

KALİTE KONUŞULURDU:

Babasının 1928’den itibaren ticaret odasına kayıtlı olduğunu anlatan Ahmet Nazif Zorlu, 15 yaşından itibaren sorumluluk alarak ticarete giriştiğini söyledi. Zorlu şöyle devam etti: ‘Tezgah, raf, mal nasıl duruyor? Buna çok önem verirdim. Müşteri geldiğinde düzgün, temiz mağaza görsün ki daha çok alsın. Kalite üretimden başlar ama servise kadar kesintisiz sürmelidir. Bir yerde kesilirse olmaz.’

CÜCELER YAPIYOR DA:

Vestel’i 1994’te aldıklarında marka imajının çok kötü durumda olduğunu belirten Zorlu, fabrikaya ilk gittiğinde bütün çalışanlarla toplantı yaptığını anlattı. Zorlu, ‘Arkadaşları topladım ve ne yapmak istiyoruz anlattım. Hayalimi anlattım. ‘Cüceler yapıyor da biz niye yapmayalım’ dedim. İlk işimiz de fabrikaların düzeni ve araştırma geliştirmeye önem vermek oldu’ dedi. Vestel için üretim hedefleri açıkladıklarında büyük çoğunluğun inanmadığını da ifade eden Zorlu, sonra bu hedeflerin çok üzerinde üretimler, satışlar yaptıklarını belirterek, ‘Bu yıl toplam 30 milyon cihaz üreteceğiz. Anadolu Aslanları neler yapıyor, analar neler doğuruyor gösterdik’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle