İsyan büyük

A.A.
05.08.2014 - 11:56 | Son Güncelleme:

Modifiye otomobil sahipleri, Emniyet Genel Müdürlüğünün modifiye araçların trafikten men edilmesine ilişkin düzenlemesini protesto etti.

Emniyet Genel Müdürlüğünün modifiye araçların trafikten men edilmesine ilişkin düzenlemesi protesto edildi. Modifiye otomobil sahipleri, İvedik Organize 88. Oto Sanayi Bölgesi'nde düzenledikleri eyleme çeşitli marka ve modellerdeki 200'e yakın araçla katıldı. Grup adına açıklama yapan Erhan Sarı, modifiyenin bir suç olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek, modifiye otomobillerin trafikten men edilmesine ilişkin düzenlemenin kaldırılmasını istedi.

RUHSATA İŞLENEBİLİR

Sorunun çözümü için meclise yürüyüp milletvekillerinden de destek isteyeceklerini belirten Sarı, Avrupa'daki sistem gibi araçlarına taktıkları aksesuarların cüzi bir miktar vergiyle ruhsatlarına işleyebilecekleri bir düzenleme talep etti. Aksesuarların çıkarılma maliyetinin en küçük bir parçada bile 900 lirayı bulduğunu ifade eden Sarı, 3-4 parçanın çıkarılması halinde ise maliyetin bir aracın fiyatını geçtiğini söyledi. Sarı, araçlarında kullandıkları parçaların ülkeye girişinde vergisinin alındığına işaret ederek, "Ama biz araçlarımıza takınca suç oluyor. Bizi hırsız, kaçakçı, terörist gibi muamele görmeye karşıyız" değerlendirmesinde bulundu.

Sarı, İtalyan marka aracındaki her şeyinin orijinal fabrikasyon olmasına rağmen, polisin aracın yere yakın olması sebebiyle ceza yazdığını savundu. Öte yandan başka bir modifiye araç sahibi Barkın Bozkurt ise aracını komple egzoz sistemi, yazılım, hava filtre kiti olduğunu bildirdi.
Küçüklükten beri modifiye tutkusu olduğunu söyleyen Bozkurt, "Bu bir hastalık gibi bundan kurtulamıyorsunuz ama güzel bir tutku. Kimseye zararımız yok. Bu bir hayat tarzı. Kimsenin karışmasını istemiyoruz" diye konuştu.
Bozkurt, yeni yasal düzenlemeye karşı çıktıklarını ve araçlarına yaptıkları değişikliklere saygı duyulması gerektiğini ifade etti. Daha sonra bazı sürücüler, modifiye otomobilleriyle şov yaptı.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı