GeriEkonomi Hoşgeldin 2002
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hoşgeldin 2002

Yeni yıl yeni umutlarla geldi. Krizlerle boğuştuğumuz, şiddeti çok yakınımızda hissettiğimiz, toplumsal kaygıların arttığı 2001 yılı "iyiki bitti" dedirterek sona erdi.

Bütün umutlar, iyimser beklentiler ve daha iyi bir gelecek düşüncesi ise 2002 yılında yaşıyor.

5 TRİLYON DÖRDE BÖLÜNDÜ

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekişi de bir çok kişinin rüyalarını gerçekleştirmesini sağlayacak.

5 trilyon liralık büyük ikramiye 6357990 numanalı çeyrek bilete çıktı. 5 trilyonluk rekor ikramiyenin talihli şehirleri ise Mersin, Mersin, Ankara ve İstanbul oldu.

YENİ YIL COŞKUYLA KUTLANDI

Yeni yıl İstanbul`da da coşkuyla kutlandı. Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Kadıköy Özgürlük Meydanı ve eğlence yerlerini dolduran İstanbullular, yoğun yağışa aldırmadan yeni yılı sevinçle karşıladı.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi`ni dolduran çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu binlerce kişi, saatlerin 24.00`ü gösterdiği sırada vapurların sirenleri ve araç kornaları eşliğinde çığlıklar atarak, birbirlerine sarıldı.

Kollezyon firması tarafından organize edilen ve pop şarkıcısı Mirkelam`ın sahne aldığı Taksim`de, İstanbullular şarkılarla coştu, dans etti, halay çekti.

Havai fişeklerin gökyüzünü aydınlattığı meydanda, bazıları çeşitli giysiler giyen gençler, maytaplar yakarak, eğlendiler.

Bu arada, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi`nde yoğun güvenlik önlemleri alındığı gözlenirken, zaman zaman alkolün etkisiyle vatandaşların birbirleriyle de tartıştıkları görüldü.

ÖZGÜRLÜK MEYDANI`NDAKİ KUTLAMA

Kadıköylüler de, Kadıköy Belediyesi ve Efes Pilsen`in ``Özgürlük Parkı``nda ortaklaşa düzenlediği eğlencede biraraya geldiler.

Sunuculuğunu Ebru Akel ile Harun Özakıncı`nun yaptığı eğlencede, Athena grubu ile sanatçılar Yonca Lodi ve Emre Altuğ konser verdi.

Yeni yıla havai fişek gösterileriyle girilen gecede, vatandaşlar müzik eşliğinde oynayıp, dans ettiler.

Bu arada, Özgürlük Parkı`na girişler polis kontrolünde yapıldı. Kutlama sırasında 100`ün üzerinde polis ve 70 zabıta memurunun görev aldığı belirtildi.

Öte yandan, Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Müdürlüğü`nün Karaköy`deki 20 bin kişilik deposu da yeni yıl için düzenlenerek, büyük bir kutlama partisi verildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle