GeriEkonomi Hilton TL'ye geçiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hilton TL'ye geçiyor

Hilton TL'ye geçiyor
refid:16743131 ilişkili resim dosyası

Hilton Worldwide, Türkiye'de doğrudan işlettiği ve kiraladığı otellerinde Türk Lirası ile fiyatlandırmaya geçeceğini duyurdu.

Hilton Worldwide tarafından yapılan açıklamada, Hilton'un Türkiye'de doğrudan işlettiği ve kiraladığı otellerinde 2011 Ocak ayı sonuna kadar Türk Lirası uygulamasına geçeceği belirtildi.

Bu değişikliğin, Hilton Worldwide'ın Türkiye'deki 10 otelini kapsayacağı dile getirilen açıklamada, “Bu uygulama, Türkiye'deki üst sınıf oteller arasında bir ilk olmakla birlikte şirketin Türk Lirası'na olan güvenini de ifade ediyor” denildi.

Hilton Worldwide Üst Sınıf Otellerden Sorumlu Türkiye Bölge Müdürü, Armin Zerunyan, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “İlk otelimizi açtığımız 1955 senesinden 2006 senesine kadar Amerikan Doları ve sonrasında da avro ile fiyatlandırma yapıyorduk. Şu anda Türkiye'de doğrudan işlettiğimiz ve kiraladığımız bütün otellerimizde Türk Lirası'na geçerek ulusal para birimimize olan güvenimizi ifade ediyoruz. Türkiye pazarı şirketimiz açısından büyümekte olan önemli bir pazardır. Bu pazara olan inancımızı önümüzdeki üç yıl içinde açmayı planladığımız on sekizden fazla otel projemiz ile kanıtlamaktayız” ifadesine yer verdi.
Açıklamaya göre, Türk Lirası ile fiyatlandırma yapacak olan oteller; Ankara HiltonSA, Hilton İstanbul, Conrad İstanbul, Hilton ParkSA İstanbul, Adana HiltonSA, Mersin HiltonSA, Hilton İzmir, Hilton Kayseri, Hilton Garden Inn Kutahya ve Hilton Garden Inn Konya olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle