GeriEkonomi Gurbetçiler emlak piyasasını canlandırdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gurbetçiler emlak piyasasını canlandırdı

Denizli Emlakçılar Odası Başkanı Atilla Coşkun, il genelinde emlak fiyatlarının yüzde 30 civarında ucuzlaması nedeniyle yurt dışından gelen gurbetçilerin ev ve arsa alımına yöneldiklerini söyledi.

Coşkun, Almanya, Fransa, Avusturya, Avustralya ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen gurbetçilerin, Denizli'deki emlak piyasasını hareketlendirdiğini ifade etti.

Gurbetçilerin, merkez ve ilçelerindeki ucuz ev ve arsalara yöneldiğini belirten Coşkun, şunları kaydetti:
“Yaşanan ekonomik kriz nedeniyle, iç piyasadan ev, arsa ve iş yeri satışlarına fazla bir talep gelmiyor. Bu nedenle, fiyatlar yaklaşık yüzde 30 civarında ucuzladı. Birikimi olan gurbetçiler, ucuzlayan ev ve arsaları alarak, bir hareketlilik başlattılar. Son 1 ay içerisinde yurt dışından gelen vatandaşlarımıza sadece benim firmam 8 tane ev sattı. Diğer emlakçı arkadaşlarımızdan da aynı yönde bilgiler alıyoruz.”

Denizli'de tekstil, mermercilik ve diğer ana sektörlerdeki daralmaya rağmen, gurbetçilerin gelmesiyle emlak sektöründe başlayan hareketlilikten memnuniyet duyduklarını belirten Atilla Coşkun, Temmuz ayındaki memur tayinlerinin de ev satışlarını artırdığını anlattı.

Coşkun, “Kriz gurbetçilere, satışlar da piyasaya yaradı. Bu durumu değerlendiren gurbetçiler sayesinde hareketlenen piyasa, hem satıcıları hem de sektör temsilcilerini geleceğe dair umutlandırdı” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle