GeriEkonomi Garanti'nin genel kurulu 4 Aralık'ta
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Garanti'nin genel kurulu 4 Aralık'ta

Türkiye Garanti Bankası`nın, Osmanlı Bankası`nı devralmasına ilişkin taraflarca imzalanan devir sözleşmesinin BDDK ve SPK onayından geçmiş haliyle ortakların onayına sunulacağı olağanüstü genel kurul toplantısı 4 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Garanti Bankası`ndan İMKB`ye gönderilen açıklamaya göre, banka Yönetim Kurulu dün yaptığı toplantıda, olağanüstü genel kurul toplantısının 4 Aralık tarihinde yapılmasına karar verdi.

Başkanlık divanının oluşturulması ve divana olağanüstü genel kurul tutanağının imzalanması için yetki verilmesiyle başlayacak olan toplantının gündeminde, Osmanlı Bankası`nın tüm hak, alacak, borç ve yükümlülükleriyle ve tüzel kişiliği sona ermek suretiyle devralınmasına ilişkin olarak Osmanlı Bankası ve Garanti Bankası tarafından imzalanan devir sözleşmesinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Sermaye Piyasası Kurulu`nun (SPK) onayından geçmiş haliyle ortakların onayına sunulması yer alıyor.

Ayrıca, devralmaya ilişkin BDDK`ya yapılacak başvuru tarihi itibariyle hazırlanan bilanço ve kar/zarar tablosunun BDDK onayından geçtiği haliyle tasdiki konusu, ortakların onayına sunulacak.

Yönetim Kurulu üye sayısının yeniden belirlenmesi, Yönetim Kurulu üyelerine ödenecek huzur hakkı tutarlarının belirlenmesi, gündemin diğer maddeleri arasında yer alıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle