GeriEkonomi Finansbank'tan 500 milyon dolar Eurobond ihraç etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Finansbank'tan 500 milyon dolar Eurobond ihraç etti

Finansbank'tan 500 milyon dolar Eurobond ihraç etti
refid:17769660 ilişkili resim dosyası

Finansbank, uluslararası sermaye piyasalarından 500 milyon dolar tutarında, 5 yıl vadeli Eurobond ihracı gerçekleştirdi.

Finansbank, tahvil ihracından gelen kaynağı, müşterilerinin orta vadeli finansman ihtiyacında kullanacak.

Finansbank'tan yapılan açıklamada, tahvil ihracını gerçekleştirmek üzere nisan ayında Citi, Deutsche Bank, HSBC ve Standard Chartered Bank'i görevlendiren Finansbank'ın, uluslararası piyasalarda gerçekleştirdiği roadshow sonucunda Avrupa, Amerika, Uzakdoğu ve Ortadoğu'dan güçlü bir taleple karşılaştığı belirtildi.
Nominal tutarı 500 milyon Amerikan Doları olan 5 yıl vadeli ve sabit faizli tahvillerin kupon oranının yüzde 5,5 olarak belirlendiği kaydedildi.
Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Finansbank'ın kazanmış olduğu başarıdan ve bu kaynağın ülke ekonomisine sağlayacağı katkıdan dolayı mutluluk duyduğunu belirtti.

Aras, şunları kaydetti:

“Uluslararası piyasalarda Finansbank'a duyulan güvenin gücüyle, Eurobond işlemimiz tamamlandı. Uluslararası sermaye piyasalarında dört gün gibi kısa bir zamanda tamamladığımız roadshow sürecinde gördüğümüz ilgi, Finansbank'ın kısa geçmişinde yapmış olduğu başarılı çalışmaları, itibarı ve güvenilirliğinin bir sonucudur. Her zaman reel sektöre destek verme misyonu ile hareket eden bankamız, yapmış olduğu bu tahvil ihracından sağladığı kaynağı müşterilerinin orta vadeli finansman ihtiyacında kullanacaktır.”

Açıklamada, ihraç edilen tahvillere derecelendirme kuruluşları Moody's'in “Ba1”, Fitch'in ise “BBB-“ notlarını verdiği bildirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle