GeriEkonomi Fiat’tan Sportif Off-Road konsepti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fiat’tan Sportif Off-Road konsepti

Fiat’tan Sportif Off-Road konsepti
refid:10199226 ilişkili resim dosyası

İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın otomotiv mühendislik bölümü tarafından geliştirilen Fiat Bugster isimli konsept otomobili, 30 Ekim-10 Kasım 2008 tarihleri arasında düzenlenecek olan Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Gerek arazi şartlarına uygun şasi yapısı gerekse radikal tasarımıyla dikkat çeken Fiat Bugster, sıfır emisyon üreten elektrikli motoru ve dönüştürülebilir malzemelerden üretilen gövde parçalarıyla da geleceğin otomobillerinin gelişimi hakkında önemli ipuçları sunuyor. 

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, 30’dan fazla markanın katılacağı ve 400’e yakın modelin sergileneceği 2008 Sao Paulo Otomobil Fuarı’nda Bugster adını verdiği yepyeni bir konsept otomobiliyle boy gösterecek. 30 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında açık kalacak olan fuarda ilk defa sergilenecek olan ve Fiat’ın otomotiv mühendislik bölümü tarafından geliştirilen Fiat Bugster konsepti, gerek tasarımı gerekse çevreci yönünün ağır bastığı teknik özellikleriyle dikkatleri üstüne toplamayı başarıyor.

/images/100/0x0/55eb069cf018fbb8f8a626cc

Özellikle arazi sürüşlerine yatkın yerden yüksek karoser yapısına ve iki kişilik, üstü açık oturma düzenine sahip olan Fiat Bugster,  off-road tipi ön ve arka tampon tasarımı ve birer kanadı andıran kaput çıkıntılarına entegre ön farlarıyla futuristik bir tasarıma sahip olduğunu başarıyla ortaya koyuyor.
Fiat’ın global çevre anlayışına paralel olarak Fiat Bugster’da nanoteknolojiyle daha hafif fakat daha dirençli forma kavuşturulan doğal özellikli fiber gövde panellerine yer veriliyor. Sıfır emisyon üreten elektrikli bir motor ile de donatılan Fiat Bugster, böylelikle dinamik sürüş özelliklerinin yanı sıra ekolojik niteliklere sahip olmasıyla da geleceğin otomobil anlayışının günümüzdeki öncü kombinasyonlarından birini temsil ediyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle