GeriEkonomi Ersoy Kardeşler ‘maden’ buldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ersoy Kardeşler ‘maden’ buldu

Ersoy Kardeşler ‘maden’ buldu
refid:19015781 ilişkili resim dosyası

Turizm sektörünün önde gelen gruplarından olan ETS Group madencilik sektörüne giriyor. Bunun için AİC-Madencilik adından bir şirket kuran grup ilk olarak krom madenine yatırım yapacak.

Kısa bir süre önce AİC-Madencilik AŞ adıyla yeni bir şirket kurduklarını belirten Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, ilk olarak krom madeniyle işe başlayabileceklerinin söyledi.

Şu an madenciliğin üzerinde çalıştıkları bir iş olduğunu ifade eden Ersoy, “Grup olarak takip ettiğimiz bir iki iş var. Bu da onlardan biri. Madenciliğe giriş için şirketleşmek ilk adımdı. Şimdi de fırsat olursa devamını getirmeyi istiyoruz” diyor.

Hedef riski dağıtmak

Bu işe girmek için finansal anlamda bir sıkıntıları olmadığını kaydeden Murat Ersoy, farklı alanlara yatırım yaparak gelir kaynaklarını çeşitlendirmeyi ve böylece riski dağıtmak istediklerini dile getirdi.

Ersoy, “Buna hazırlık olarak yatırım yapmayı planladığımı sektörlere yönelik şirketlerin kuruluşlarını tamamladık ve uygun şartlar oluştuğunda aktif hale getireceğiz” demekle yetiniyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle