GeriEkonomi Endeksteki sıkışma sert bir hareketle sonlanabilir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Endeksteki sıkışma sert bir hareketle sonlanabilir

Hafta içinde yaşanan ve son gün iyice artan sıkışmanın ardından sert hareket gelebilir. Kısa vadeli göstergeler satış yönünde

Haftanın son günü bayram tatili nedeniyle yatırımcıların işlem yapmaktan uzak durması, endeksin 8 Eylül'de 7 bin 263 seviyesinden başlattığı yükseliş sürecinde en düşük işlem hacminin gerçekleşmesine neden oldu. Ancak seansın kapanışına doğru yine düşük işlem hacmiyle gelen alımla endeks kapanışını 12 bin 761 ile 3 Mayıs 2001'den sonraki en yüksek seviyesinden kapanmasına neden oldu.

Endekste kısa vadeli göstergeler 10 bin 551'den başlayan çıkışın düzeltmesi yönünde sinyal veriyor. Endeksteki yükselişe karşın CCI'daki gerileme ile ortaya çıkan uyumsuzluk düzeltme ihtimalinin hala devam ettiğini gösteriyor. Kısa vadeli diğer gösterge RSI da geçen hafta ortasında başlayan yükselişe rağmen yatay hareket ederek aynı olasılığa işaret etti. Çarşamba günü aşırı alım bölgesinden geri dönerek sat sinyali veren stochastic'te aynı görüntü devam ediyor.

Hafta içinde 12 bin 380 ile 13 bin 45 puanlık dar bantta hareket eden ve işlem hacmi kademeli olarak düşen endekste 12 bin 500'de kısa vadeli önemli bir destek oluştu. Ancak kısa vadeli yükseliş kanalının ilk işlem günü için 13 bin 193'te bulunan arz çizgisinin oluşturduğu direnç noktasına doğru yükselişlerde satışlar artıyor.


Çarşamba günü yeniden işleme başlanacak borsada endeksin ilk direnç noktası 12 bin 781 ikinci direnç noktası 13 bin 190'da. İkinci direnç noktası yüksek işlemle geçilmediği sürece kısa vadeli pozisyonlarda realizasyona gidilmeli. Destek noktaları ise 12 bin 761/748, 121 bin 550, ve kısa vadede stop-loss olarak kullanılması gereken 12 bin 285'te. (tradecnet.com)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle