GeriEmlak İş GYO Kartal’daki konut ve ofis projesi için 300 milyon dolar yatırım yapıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İş GYO Kartal’daki konut ve ofis projesi için 300 milyon dolar yatırım yapıyor

İş GYO Kartal’daki konut ve ofis projesi için 300 milyon dolar yatırım yapıyor
refid:27833807 ilişkili resim dosyası

İŞ GYO, Kartal’da yer alan ‘Manzara Adalar’ gayrimenkul projesi için 300 milyon dolar yatırım yapacak. 2 ofis, 3 konut bloğu yer alan projede 975 konut inşa edilecek.

ANADOLU yakasının gelişen ilçelerinden Kartal’da yeni bir proje daha hayata geçiyor. İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından geliştirilen Manzara Adalar projesi 313 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip. Adalar manzaralı evleriyle öne çıkan projede 975 daire yer alıyor. 300 milyon dolar yatırım değerine sahip Manzara Adalar’da butik bir alışveriş merkezi de bulunuyor.

KARTAL GELİŞİYOR

Kartal’da büyük bir kentsel dönüşüm süreci yaşandığını ve çok sayıda gayrimenkul firmasının Kartal’da yatırım yaptığını belirten İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes bölge ile ilgili şunları söyledi:, “Kartal ilçesi, 3. köprünün yanı sıra metro projesi ile birlikte son dönemlerde öne çıkan bir bölge oldu. Marmaray’ın tamamlanmasıyla birlikte bölge, Avrupa yakasıyla daha entegre hale geldi Kartal, İstanbul genelinde yatırım yapılabilecek, gelecek vaat eden ilçeler arasında gösteriliyor Ayrıca Avrupa’nın en büyük Adliye Sarayı’nın da Kartal ilçe sınırları içinde olması, bölgeyi cazip kılan etkenlerden biri. Yaklaşık 3.5 milyon metrekarelik alanı kapsayan Kartal kentsel dönüşüm projesi ilçedeki beklentileri arttırdı. Bölgedeki beş üniversitenin yanı sıra Marmara Üniversitesi’nin 75 bin öğrenci ve 5 bin personeli projemize 9 kilometre mesafede Maltepe Başıbüyük’teki 3 bin dönümlük yeni kampüsüne taşınıyor.”

YENİ PROJELER YOLDA

Devam eden 600 milyon değerinde yatırımları olduğunu belirten Turgay Tanes, yeni yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Tanes, Kartal projelerinin yanı sıra Ataşehir’deki İstanbul Uluslararası Finans Merkezi kapsamında hayata geçirecekleri bir projeleri daha olduğunu ve ruhsat çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi. Avrupa yakasında ise Timur Gayrimenkul ile ortak bir projeleri olacağını söyleyen Tanes, projeyi 2015 yılının başında satışa sunacaklarını kaydetti. 7 yıldır düzenli temettü dağıtan bir şirket olduklarını belirten Tanes, “Hisselerimize yabancı emeklilik fonları ve kurumsal fonların yoğun ilgisi var. Biz satış yapmanın yanında düzenli kira getirisine önem veriyoruz. Yıllık 55 milyon dolar olan kira gelirimizi 3 yıl içinde 100-110 milyon dolara yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Çalkantılı dönem geride kaldı

GAYRİMENKUL sektörünün son 1.5 yılda çalkantılı bir dönemden geçtiğini belirten Turgay Tanes, ağustos ayı itibariyle toparlanma sürecine girdiklerini ifade etti. Sektörün, siyasi ve ekonomik dalgalanmalardan çok çabuk etkilendiğini belirten Tanes, “ Dalgalanma döneminde insanların aklında ‘acaba sektör küçülüyor mu’ diye bir soru oldu. Ancak ağustos itibariyle satışlar yüzde 25 oranında artmaya başlayınca bu soru işaretleri silindi. Ayrıca son dönemde gündeme gelen konutta balon iddialarına da katılmıyorum. Balon fiyatlarda nedensiz artış anlamına gelir. Piyasada gayrimenkul fiyatlarında anormal bir artış yok. Arz ile ilgili bir sorun da olmadığını düşünüyorum. İhtiyaçtan fazla konut yok. Ama alt gelir grubuna göre konut üretiminde sorun yaşanıyor” diye konuştu.

2 bin 500 metrekare sosyal alan

SAHİLE1.5 kilometre mesafede konumlanan Manzara Adalar projesinde 2 bin 500 metrekare sosyal alan yer alıyor. Her daireye depo alanı imkanı verilirken projede metrekare satış fiyatları 4 bin 700 lira ile 5 bin 500 lira arasında değişiyor. Manzara Adalar’da kapalı açık yüzme havuzu, açık çocuk havuzu, spor salonu, SPA alanı, hobi odaları, çocuk kulübü ve çok amaçlı spor kompleksi de bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle