GeriEmlak İlk ofis projesini Kağıthane’de inşa eden Polat Holding, yeni projeler de hayata geçirecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İlk ofis projesini Kağıthane’de inşa eden Polat Holding, yeni projeler de hayata geçirecek

İlk ofis projesini Kağıthane’de inşa eden Polat Holding, yeni projeler de hayata geçirecek
refid:27833838 ilişkili resim dosyası

POLAT Holding ilk ofis projesi için Kağıthane’yi seçti. Şirket 25 milyon dolar yatırımla hayata geçirdiği Polat Ofis, konumu ve Sadabat Parkı manzarasıyla öne çıkıyor. Ofis yatırımlarına devam kararı alan şirket yeni projeler için çalışmalara başladı.

POLAT Holding şirketlerinden AP Gayrimenkul, son dönemde gelişimi ile dikkat çeken Kağıthane’de yeni bir proje hayata geçiriyor. Şirketin ilk ofis yatırımı Polat Ofis Mimar Murat Kader tarafından tasarlandı. Polat Ofis, A plus ofis alanları, dükkânları, özel otoparkı ve Sadabat Parkı manzarasıyla dikkat çekiyor.

25 MİLYON DOLAR

Kağıthane’de 25 milyon Dolar yatırımla hayata geçirilen Polat Ofis, 4 dükkân ve 20 ofis olmak üzere 24 bağımsız bölümden oluşuyor. Kâğıthane’nin en gözde yerinde, ana cadde üzerinde yer alan A Plus Kağıthane Polat Ofis, Sadabat Parkı manzarasına karşı yatay olarak cepheyi ve manzarayı ofis katlarına taşıyor. Projenin, mimarisi ve lokasyonu ile yeni nesil ofis projesi olarak tasarlandığını belirten AP Gayrimenkul Başkan Vekili Kerim Polat, “Kağıthane Polat Ofis, yılların deneyimden güç alan genç ve dinamik bir ekibin, yeni neslin yeni ofis anlayışı ile hayata geçirdiği bir proje. Teknolojik ve yenilikçi bakış açımızı yansıttığımız bu yeni proje ile iş dünyasının geleceğine açılan bir kapıyı aralıyoruz. Diğer yandan, iş ortamındaki fiziksel çalışma koşullarının iş verimi ve çalışan motivasyonunu artırdığı tartışılmaz bir gerçek. Bizler de yeni neslin temsilcileri olarak yeni nesil çalışanlarının beklentilerine cevap verecek bir ofis mimarisi yaklaşımıyla bu projeyi hayata geçirdik” dedi.

OFİSTE BÜYÜYECEK

AP Gayrimenkul’ün Polat Ofis markası ile iş dünyasının ihtiyaç duyduğu çalışma ortamını birçok iş merkezi aksında sektöre kazandırmayı amaçladığının altını çizen Polat şunları söyledi: “Kağıthane Polat Ofis, ilk ofis projemiz olmasının yanı sıra benim de ilk projem. Kağıthane Polat Ofis, arkasında 60 yıllık bir Polat İnşaat tecrübesi barındırıyor. Amacımız, Türkiye’ye bir ofis markası kazandırmak. Kağıthane Polat Ofis, ‘Polat Ofis’ markamızın ilk projesi. Bunu Türkiye’nin özel sektördeki en büyük kentsel dönüşüm projesi olan PiyalePaşa takip edecek. Yatırımlarımız elbette bunlarla sınırlı kalmayacak. Önümüzdeki dönemde farklı lokasyonlarda iş dünyasına yeni ‘Polat Ofis’ler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

MODÜLER OLARAK TASARLANDI

Projenin dükkânları ve yemyeşil doğasıyla keyifli bir iş ortamı vaat ettiğini ifade eden AP Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Turgut Kabaca ise ofislerin metrekare fiyatının 4 bin 750 dolar, dükkanların metrekare satış fiyatının ise 6 bin 750 dolar olduğunu söyledi. Projenin en önemli mimari özelliklerinden birisinin de şeffaf cephe yapısı olduğunu belirten Kabaca, “Bu özellik, yarı geçirgenlik sağlayarak çalışma ortamının dışarıyla ilişkisini güçlendiriyor. Diğer yandan çalışanlar binaya üst giriş katından ziyaretçiler ise ana cephenin yer aldığı alt giriş katından girebiliyor. Böylelikle binanın ana kullanıcıları ile ziyaretçilerinin iki ayrı girişi kullanması sağlanarak yoğunluk önleniyor” dedi.

Ulaşımı kolay

POLAT Ofis, Kağıthane’nin hem karayolu hem de deniz yolu ulaşımı açısından büyük bir kolaylığı bulunuyor. Üsküdar – Eyüp güzergahındaki Haliç Vapur Hattı da ulaşımda ciddi bir rahatlık sağlıyor. Kâğıthane Polat Ofis, Kâğıthane Tünel’e ve TEM bağlantısına 1,5 kilometre, E5 bağlantısına 2 kilometre, Mecidiyeköy’e 7 kilometre, Levent’e 9 kilometre, Boğaziçi Köprüsü’ne ise 11 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Proje ayrıca 2017 yılında açılacak olan Kağıthane metrosu ile de daha fazla ulaşım kolaylığı sunacak. Çevreci yaklaşımı ile de dikkat çeken Kağıthane Polat Ofis’in, ayrıca dünyanın en önemli yeşil bina sertifikalarından biri olarak kabul edilen Leed Sertifikası’na başvurusu bulunuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle