Dolar/TL kuru güne nasıl başladı? Dolar fiyatlarında son durum

Hürriyet Haber
19.12.2017 - 09:27 | Son Güncelleme:

Dolar kuru, haftanın ikinci işlem gününe yatay başladı. Bu hafta veri gündemi zayıfken ABD vergi reformuna ilişkin gelişmeler yakından takip ediliyor.

Türk Lirası, geçen hafta yaşanan sert dalgalanmaların ardından kayıplarını telafi etti. Dün günü 3.83'lerde tamamlayan dolar kuru, yeni güne de bu seviyelerde başladı.

Dolar/TL saat 09.07'de 3.8364'den işlem gördü. Aynı dakikalarda euro/TL 4.5254 ve sterlin/TL 5.1348 seviyesinde yer aldı.

Analistler, dolar/TL'de önemli bir destek haline gelen 3.80 altının zor olduğunu ancak, zayıf veri ve haber gündeminin kurun mevcut seviyelerini desteklediğini ifade etti.

VERGİ REFORMUNA İLİŞKİN GELİŞMELER TAKİP EDİLİYOR

Piyasalar, ABD vergi reformu yasa tasarısına ilişkin gelişmeleri yakından izliyor.

ABD Temsilciler Meclisi'nin vergi reform paketini bugün Türkiye saati ile 21.30'da oylaması bekleniyor. Tasarı, bugün geç saatlerde veya çarşamba günü Senato'da oylanacak. Metnin hafta bitmeden Başkan Donald Trump tarafından imzalanarak yasalaşması bekleniyor.

Pek çok konuda düzenlemeler içeren tasarının en dikkat çeken maddesi kurumlar vergisinin 2018'den itibaren yüzde 35'ten yüzde 21'e düşürülmesini öngörüyor.

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı