GeriEkonomi Dati Holding ParkMarine'i 15 Eylül'de açıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dati Holding ParkMarine'i 15 Eylül'de açıyor

Dati Holding ParkMarine'i 15 Eylül'de açıyor
refid:14689818 ilişkili resim dosyası

Dati Yatırım Holding tarafından Ataköy Marina'da yapılacak ParkMarine projesinin 15 Eylül'de açılması planlanıyor.

Dati Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, ParkMarine'in tanıtım toplantısında, Özelleştirme İdaresi'nden 200 milyon dolara devraldıkları Ataköy'deki komplekse yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, Sheraton İstanbul Ataköy Hotel'e 60 milyon dolar, Galeria'nın 1 Ekim 2010'da açmayı planladıkları birinci etabına 10 milyon dolar yatırım yaptıklarını bildirdi.

Kıran, soruları yanıtlarken bölgeyle ilgili olarak genel bir masterplanları bulunduğuna değinerek, Galeria'nın kapasite artırımıyla ilgili çalışma yapıldığını, daha fazla kiralanabilir alan yaratacaklarını ve ikinci etaba 20 milyon dolar üzerinde yatırım yapılabileceğini kaydederek, mülkü Dati'ye ait 10 dönümlük arazi üzerine otel planladıklarını ve bunun bir kısmının rezidans da olabileceğini söyledi.

Alanı “en problemli” alanları olarak tanımlayan Kıran, çeşitli hukuki mücadeleler verdiklerini ifade ederek, “Alt maliyet, buraya planladığımız yatırım bütçesinin çok üzerinde” dedi.

Kıran, mega yat limanı yatırımını 2011 sonuna doğru başlatmayı planladıklarını belirterek, yabancı cruise firmalarından bölgede cruise limanı yapılması talepleri aldıklarını dile getirdi.

3,5 YIL İÇİNDE KENDİNİ AMORTİ EDECEK

Dati Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ulvi Süvarioğlu, 10 bin metrekare kapalı, 5 bin metrekare açık olmak üzere toplam 15 bin metrekare alanda hayata geçecek ParkMarine projesinin 16 milyon dolara mal olacağını, A ve A sınıfa hitap edeceğini ve ParkMarine'i 15 Eylül'de açmayı planladıklarını anlattı.

Tamamlandığında ParkMarine'in, marina ile bütünleşeceğini kaydeden Süvarioğlu, cafe, restoran, kültür-sanat alanlarıyla birlikte projenin içinde 20 daireli butik rezidans yer alacağını bildirdi.

Süvarioğlu, soruları yanıtlarken, binaya ana yapısı ve temeli ayakta kalacak esaslı tadilat yapılacağını belirterek, residance ile amaçlarının burada bir mahalle yaratmak olduğunu dile getirdi.

Rezidansların kiraya verileceğini ancak kira konusunda fiyat tespiti yapmadıklarını ifade eden Süvarioğlu, ParkMarine içinde 24 kiralanabilir dükkan bulunurken, büyüklüklerine göre bu sayının oynayabileceğine işaret etti.

Süvarioğlu, yıllık getirisin asgari 3 milyon dolar, maksimum 5 milyon dolar olarak hesaplanan ParkMarine'in kendisini 3,5 yıl içinde amorti edecek şekilde planlandığını söyledi.

PARKMARİNE PROJESİ HAKKINDA

Tabanlıoğlu Mimarlık'ın geliştirdiği, Derya İnşaat'ın hayata geçirdiği ParkMarine'de yer alacak residanslar 1+1'den 3+1'e değişen, 70-300 metrekare büyüklüğünde olacak. ParkMarine'in tekne sahibi olanların yanı sıra tüm bölge halkının ve İstanbullular'ın faydalanacağı alan haline getirmek hedefleniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle