Çok konuşulacak fotoğraf... Mercedes yöneticileri Tesla'yı gizli gizli inceledi

Emre ÖZPEYNİRCİ/LOS ANGELES
30.11.2017 - 15:25 | Son Güncelleme:

AVRUPA fuarlarında genellikle Asyalı otomotiv yöneticileri veya gazetecilerinin rakip modelleri çok yakından detaylı incelediklerine, hatta bazen aracın altına girerek tüm kritik parçaları tek tek not aldıklarına bir çok kez şahitlik etmiştik. Ama otomotiv dünyası değişiyor ve geleceği elektrikli otomobillerin alacağı konusunda herkes hem fikir. Elektrikli otomobil denince de dünyada akla ilk gelen marka bu aralar Tesla.

ROADSTER YOKTU

Bir çok dev otomotiv üreticisi elektrikli modellerini geliştirmeye hazırlanıp, bir iki yıl içinde pazara sunacağını açıklarken, Tesla 4'üncü modelini bile tanıttı. DurumÇok konuşulacak fotoğraf... Mercedes yöneticileri Teslayı gizli gizli inceledi
böyle olunca Los Angeles fuarında da en ilgi çeken standların başında Tesla yer aldı. Model S, Model X ve Model 3'ü sergileyen ABD'li şirket fuarda kısa süre önce tanıttığı ve 100 km hıza 1.9 saniyede ulaşan spor modeli Roadster'i sergilemedi.

MERCEDES TAKİPTE

Ama buna rağmen daha satışa sunulmadan tüm dünyadan 400 bini üzerinde sipariş alan Model 3 herkesin ilgi odağındaydı. Öyle ki Mercedes AMG'nin CEO'su Tobias Moers ve Mercedes'in otomobillerden sorumlu dünya başkanı Britta Seeger bile Model 3'ü incelerken objektiflere yakalandı. Seeger'in otomobili yakından incelemesi, Moers'in ise uzaktan adeta süzmesi dikkat çekti.
Çok konuşulacak fotoğraf... Mercedes yöneticileri Teslayı gizli gizli inceledi
Mercedes AMG'nin CEO'su Tobias Moers (Solda) ve Mercedes'in otomobillerden sorumlu dünya başkanı Britta Seeger, Model 3'ü yakından inceledi. 


EN BÜYÜK RAKİP

Pazardaki en büyük rakibi Tesla karşısında elini güçlendirmek isteyen Mercedes,10.8 milyar dolarlık yatırım ile 2022 yılına kadar Çin'de 'EQ' markası adı altında 10 elektrikli otomobili üretip, piyasaya süreceğini açıklamıştı. Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Alman firması Tesla’ya karşı büyük bir hamle yaparak Eylül'de Frankfurt Fuarı'nda da gözdağı vermişti.

Concept EQA ile ne kadar ciddi bir rakip olduğunu göstermek isteyen Mercedes'in tüm açıklamalarına rağmen elektrikli otomobil konusunda premium rakiplerinin biraz gerisinde kaldığı da ortada.
Çok konuşulacak fotoğraf... Mercedes yöneticileri Teslayı gizli gizli inceledi
Foto/ AFP

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı