GeriEkonomi Çocuğunuzu her dakika izleyin
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuğunuzu her dakika izleyin

Çocuğunuzu her dakika izleyin
refid:13579114 ilişkili resim dosyası

Infotech ve Turkcell işbirliği ile hayata geçirilen Neredegör servisi, çocuğun, okulda, kursta, serviste nerede olursa olsun izlenmesine olanak sağlıyor. Sadece çocuğun değil nerede olduğu merak edilen bütün yakınlar için kullanılabilecek bu servis Türkiye'nin her noktasında kullanılabilecek.

Infotech Bilişim ve İletişim Teknolojileri tarafından geliştirilen sistemin, SMS ya da email yoluyla istenilen kişinin nerede olduğunu harita üzerinden görme şansı sunuyor.

Infotech Bilişim ve İletişim Teknolojileri Genel Müdürü Ali Ufuk Peker, iki yıl içinde 100 bini aşan kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Şirketlerin elemanlarını takip etmek amacıyla sıklıkla kullandıkları takip sistemini geçen yıl başından bu yana geliştirerek hizmete soktuklarını anlatan Peker, özellikle çocuklarını merak eden velilerin de böyle bir yazılıma ihtiyaç duyabileceği fikrinden yola çıktıklarını belirtti.

Ailelerin sisteme büyük ilgi göstermesini beklediklerini belirten Peker, şunları kaydetti:

"Çocuğunuza GPS özellikli bir cep telefonu alsanız fiyatı 1000 liradan başlıyor, pili de 7-8 saatte bitiyor. Bu sistemde en basit cep telefonu ile çocuğunuzu izlemeniz mümkün. Hedefimiz iki senelik periyotta 100 bini geçen kullanıcı rakamına ulaşmak. Bir hafta içinde WEB sitemizin 5 binin üzerinde abonesi oldu. Ben de bu sistemi yeğenimde denemeye başladım. Söylediği saatte eve gelip gelmediğini sormadan da görebiliyorum artık. Bu sistem sadece çocuklarınız için değil, telefon sesini duymayan yaşlı anne ve babalarınız için de kullanılabilir. Sevdiklerinin nerede olduğunu bilmek isteyen herkes için 'neredegor; sistemi çözüm olacaktır."

Peker, neredegör aboneliğinin ayda 12 Lira olduğunu söyledi.

SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

İzlenecek kişi, Seçeceği rumuzu yazarak SMS olarak yolluyor. İzleyeceğiniz kişiye talebiniz 1-2 saat içinde SMS ile bildiriliyor. Kişi bu mesajı onaylarsa size de teyit mesajı gönderiliyor.

Takip edilen rumuzlara ait cep telefon numaraları NeredeGör servisine ulaşır ulaşmaz, numaranın sadece Turkcell'in bildiği bir yöntemle şifrelenmiş hali ulaşıyor. NeredeGör tüm konum sorgularını bu şifre aracılığı ile yapıyor. Bu servis, Turkcell iletişim ağı kapsamındaki her yerde kullanılabiliyor.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle