GeriEkonomi Carrefoursa hisseleri Borsa'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Carrefoursa hisseleri Borsa'da

Carrefoursa hisseleri Borsa'da
refid:4972107 ilişkili resim dosyası

Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş.nin (Carrefoursa) A ve B grubu payları İMKB Ulusal Pazar'daayrı ayrı olmak üzere “CARFA” ve “CARFB” kodlarıyla serbest marjla işlem görmeye başladı.

Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Türk A.Ş. (GİMA) ile Carrefoursa birleşmesiyle ilgili olarak İMKB Yönetim Kurulu'nun aldığı karar uyarınca, GİMA ortaklarına CarrefourSA hisse senetleri dağıtımına başlandığı gün Gima hisse senetlerinin sırası kapatıldı.

Dağıtım tarihini (22-23 Ağustos) izleyen 3. işgününde (Bugün) Borsa Yönetim Kurulu'nca, Carrefoursa A.Ş.'nin A ve B grubu paylarının ilgili pazarda ayrı ayrı olmak üzere “CARFA” ve “CARFB” kodlarıyla işlem sıralarının ilk gün serbest marjla  işleme açılması kararlaştırılmıştı.

Carrefoursa A.Ş. A ve B grubu hisse senetlerinin Referans  Fiyatları, A ve B grubu hisse senetlerinin birbirlerine eşit olduğu varsayımında bulunularak; Gima A.Ş. hisse senetlerinin işlem gördüğü en son gün ikinci seans ağırlıklı ortalama fiyatının, değişim oranı olan 0,0988'e bölünmesi suretiyle hesaplanmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle