GeriEkonomi BSH Profilo ile BSH PEG birleşecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BSH Profilo ile BSH PEG birleşecek

BSH Profilo Elektrikli Gereçler Sanayii ile BSH PEG Beyaz Eşya Servis birleşmeye hazırlanıyor. Öte yandan BSH Profilo Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Jak Kamhi ve diğer 2 üye yerine atama yapıldı.

BSH Profilo Elektrikli Gereçler Sanayii'den Borsa'ya gönderilen açıklamada, şirketçe üretilen mamullere satış sonrası bakım, onarım ve servis hizmetleri sağlayan bağlı ortaklık BSH PEG Beyaz Eşya Servis ile birleşilmesi halinde, bunun çifte yapılandırmayı önleyeceği, rasyo potansiyel sağlayacağı ve gereksiz ara birimleri engelleyeceği değerlendirmesi yapıldığı kaydedildi.
  
Açıklamada, BSH PEG Beyaz Eşya Servis'nin BSH Profilo'ya katılması suretiyle birleşilmesi konusunda çalışmalara başlanılması amacıyla İcra Direktörleri Genel Kurulu'na yetki verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.
 
BSH PROFİLO YÖNETİM KURULU'NA 3 ATAMA
   
BSH Profilo Elektrikli Gereçler Sanayi Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Jak Kamhi ve diğer 2 üye yerine atama yapıldı. Jak Kamhi, Vili Kamhi ve Hayati Kamhi'nin yerine Matthias Ginthum, Peter Gotz ve Kai Schrickel atandı.

Şirketteki hisselerini Deutse Bank'a satan Jak Kamhi ile diğer yönetim kurulu üyesi Hayati Kamhi ve Vili Kamhi, hisselerin devri nedeniyle geçtiğimiz günlerde yönetimden istifa etmişlerdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle