GeriEkonomi Bruce Dickinson Cibuti Havayolları'nı yönetecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bruce Dickinson Cibuti Havayolları'nı yönetecek

Bruce Dickinson Cibuti Havayolları'nı yönetecek
refid:29753297 ilişkili resim dosyası

Dünyaca ünlü müzik grubu Iron Maiden'ın solisti Bruce Dickinson'ın başkanı olduğu şirket Cibuti Havayolları'nı satın aldı.

Cibuti resmi kaynaklarından edinilen bilgilere göre, 2002 yılında iflas ederek seferlerine son veren Cibuti Havayolları'nı Dickinson'un başkanı olduğu İngiltere kökenli Cardiff Havacılık Şirketi tekrar aktif hale getirdi. Yeniden kurulan Cibuti Havayolları ilk seferini Somali'nin Somaliland özerk bölgesine gerçekleştirdi. Cibuti'den Somaliland'ın başkenti Hergasa'ya 6 ton kargo yükü götürdü.

Bruce Dickinson Cibuti Havayollarını yönetecek

Dickenson zaman zaman grubun kendi uçağını da uçuruyor

Cibuti Havayolları'nın kargo taşımacılığının yanı sıra yakın bir zaman içerisinde yolcu taşımacılığına da başlayacağı bildirildi. Şirketin bölgede kargo taşımacılığı yapması ile birlikte dünyada stratejik öneme sahip olan Cibuti Limanı'nın yükünün hafifleyeceği bildiriliyor.

Cibuti Havayolları'nı yöneten Dickinson Iron Maiden Grubu'nun vokalistliğinin yanısıra solo albümler de yapıyor. Aynı zamanda pilot, yayımcı, yazar, senarist ve eskrimci de olan Bruce Dickinson dünyanın en önemli heavy metal vokallerinden biri olarak kabul ediliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle