GeriEkonomi Bosh 100’üncü yılını 100 milyon Euro’luk yatırımla kutlayacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bosh 100’üncü yılını 100 milyon Euro’luk yatırımla kutlayacak

TÜRKİYE’de 100. yılını kutlayan Bosch’un, bu yıl 100 milyon Euro’luk yatırım yapmayı planladığı açıklandı. 2010’un Bosch için çok önemli bir yıl olduğunu anlatan Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş Genel Müdürü ve Bosch Grubu Türkiye Temsilcisi Hermann Butz, firmalarının 1910 yılında Türkiye’ye adım attığını ve o günden bu yana ülkeye katkı vermeye çalıştığını 2010’da 100. yılını kutlamalarının kendileri için çok önemli bir kilometre taşı niteliğini taşıdığını belirtti.

Türkiye’ye 1907 yılında ilk kez arabaların geldiğini ve bundan 3 yıl sonra Bosch’un Türkiye’ye adımını attığını vurgulayan Butz, şöyle konuştu: “Bugüne kadar işimizi ve işlerimizi istikrarlı ve düzgün şekilde geliştirdik. Türkiye’de bugüne kadar toplam 1.5 milyar Euro yatırım yaptık. Yaklaşık 8 bin 300 çalışanımız var. 2009 yılında 1.4 milyar Euro ciro yaptık ve 800 milyon Euro ihracat rakamına ulaştık. Dolayısıyla Bosch olarak Türkiye’ye katkı sağlamaya başladık ve bu katkıya devam edeceğiz.”

Teknoloji yenileme yatırımları

BU yatırımların teknoloji yenileme, kapasite artırımı ve yeni ürünler için olacağını vurgulayan Butz, şunları kaydetti: “Geçen yıl benzin püskürtme sistemi için 30 milyon Euro’luk yatırım yaptık. Yeni işçi istihdamı sağladık. Yatırımlara devam edeceğiz. İstihdamımız artıracağız. Sadece istihdam ve yatırım artmıyor, sosyal sorumluluk faaliyetlerine de devam edeceğiz. 2010 yılında Ulubat Gölü’ndeki projelerimiz sürecek.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle