GeriEkonomi Bir gram altın fiyatına bir kilo kiraz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bir gram altın fiyatına bir kilo kiraz

Bir gram altın fiyatına bir kilo kiraz
refid:16665182 ilişkili resim dosyası

Yaz meyvesi kirazın kilogram fiyatı, bir gram altının fiyatına ulaştı.

Yaz aylarında en çok tüketilen meyvelerden biri olan kiraz, kış aylarında ise kilogram fiyatıyla el yakıyor. Marketlerde nadiren de olsa bulundurulan kiraz, kilogramı 70 liradan alıcı buluyor.

Kilogram fiyatı bir gram altın fiyatı ile aynı olan kiraz, her ne kadar el yaksa da özellikle eşi hamile olan erkekler tarafından satın alınıyor.
Ekonomik Pazar Mağazası Müdürü Ahmet Doğan, yaptığı açıklamada, kirazın raflarda altın fiyatına satılmasına rağmen yinede alıcı bulduğunu söyledi.

Mağazalarının tüm şubelerinde bir günde en fazla 2 kilogram kiraz sattıklarını, altın fiyatına olması nedeniyle en çok eşi hamile olan erkekler tarafından, kilogram olarak değil de, gramla satın alındığını belirten Doğan, kirazın fiyatıyla şu anda marketlerde bulundurulan en pahalı meyve olduğunu kaydetti.

Doğan, “Mağazamıza gelen müşterilerimiz, kirazın etiketini görünce şaşkınlığını gizleyemiyor. İthal edilen ve pahalı olması nedeniyle pahalı olan kirazı 100, 200 ve 250'şer gramlık paketlerde satışa sunuyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle