Başbakan Yardımcısı Ali Babacan İsviçre'ye gitti

A.A
25.01.2012 - 15:40 | Son Güncelleme:

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumuna katılmak üzere İsviçre'ye gitti.

THY'ye ait uçakla Zürih'e hareket eden Babacan'ı, Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın uğurladı.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Davos'ta düzenlenecek Dünya Ekonomik Forumunda, 5 oturuma konuşmacı olarak katılacak ve canlı yayınlanacak 2 tartışma programına konuk olacak.

Forum kapsamında, üst düzey 20 yöneticiyle de bir araya gelecek olan Ali Babacan, Forum çerçevesinde yarın Al Arabiya televizyonunda canlı yayınlanacak olan “Arap Baharının Yansımaları” başlıklı tartışma programına katılacak.

Aynı gün “Ekonomik Büyüme Modellerinde Yaklaşan Büyük Dönüşüm” adlı oturumda konuşacak olan Babacan, daha sonra ise İngiltere Başbakanı David Cameron ile birlikte açılış konuşması yapmak üzere, “Yenilikçi Sağlık Hizmetlerinde Uluslararası İşbirliği” adlı oturumda yer alacak.

27 Ocak cuma günü, “2012'nin Getirecekleri” adlı özel oturuma konuşmacı olarak katılacak olan Başbakan Yardımcısı Babacan, daha sonra CNN International Televizyonunda Yayınlanacak “Gelişmekte Olan Ülkeler Küresel Büyüme Sağlayabilir mi?” başlıklı canlı tartışma programına konuk olacak.

Aynı gün programına, Forum kapsamında üst düzey 20 yöneticiyle bir araya gelerek devam edecek olan Babacan, “Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Avrupa ve Orta Asya Ülkelerinde Reforma Giden Yol Haritaları ve Büyüme” başlıklı oturumda da konuşmacı olarak yer alacak.

Babacan, 28 Ocak cumartesi günü ise diğer konuşmacıları arasında Alman ve İngiliz Maliye Bakanları ile IMF ve Dünya Bankası Başkanlarının bulunduğu “Küresel Ekonomik Görünüm 2012” adlı oturumda konuşacak.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, aynı gün Türkiye'ye dönecek.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı