GeriEkonomi Balıkçı gemileri için kritik düzenleme
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Balıkçı gemileri için kritik düzenleme

Balıkçı gemileri için kritik düzenleme
refid:23453059 ilişkili resim dosyası

Balıkçı gemilerinin yeniden belgelendirilmesi uygulaması kaldırılarak, sadece talep halinde yeniden belgelendirme yapılacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının "Gemi ve Su Araçlarının Tonilatolarını Ölçme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, “Gemi ve Su Araçlarının Tonilatolarını Ölçme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”in adı “Gemilerin Tonilatolarını Ölçme Yönetmeliği” olarak değiştirildi.

Değişiklikle, taşra teşkilatında hizmetin yaygınlaştırılmasına yönelik yetki dereceleri arttırıldı. Mevcut balıkçı gemilerinin yeniden belgelendirilmesi uygulaması kaldırıldı ve sadece talep halinde yeniden belgelendirme yapılacak.

Taraf ülkelerce sözleşmeye uygun olarak düzenlenen uluslararası tonilato belgesi bulunan yabancı bayraklı gemilerin Türk bayrağına geçmesi durumunda yapılacak işlemlerde uygulanabilirliğin arttırılmasına yönelik tedbirler alındı.

Gemilere yönelik yapılan programlı denetimler esnasında, tonilato değerlerini etkileyecek şüphe veya bulguya rastlanması halinde yetkili personel, geminin mevcut tonilato belgesinde belirtilen hususlara yönelik bir değişim olup olmadığını kontrol edecek.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle