GeriEkonomi Bakan Yıldırım: Marmaray'da deneme seferi 2008'de
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakan Yıldırım: Marmaray'da deneme seferi 2008'de

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, ”Marmaray Projesi'nin gayet güzel ve planlandığı gibi sürdüğünü” ifade ederek, “2008 yılının sonunda inşallah deneme seferlerine başlayacağız” dedi.

Japonya Başbakanı Juniçiro Koizumi ile Ankara'dan İstanbul'a gelen ve konuk Başbakana Çırağan Kempinski Otel'e kadar eşlik eden Bakan Yıldırım, otelden ayrılışı sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Yıldırım, Başbakan Koizumi'nin yarın Marmaray Projesi'ne ilişkin programı olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:
“Proje hakkında firma yetkilileri ve bizden bilgi alacak. Çok önemli proje. İstanbul ve Japonlar için çok önemli bir proje. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden sonra en büyük Türk-Japon işbirliği. Projenin gidişatı, büyüklüğü hakkında detaylı bilgi verilecek kendisine.”

Bilgilendirme gezisinin denizden gerçekleştirileceğini ifade eden Yıldırım, “İhtiyaç olursa ben de bulunacağım. Marmaray Projesi'nin gidişatı hakkında teknik bir gezi olacak. Proje, gayet güzel, planlandığı gibi gidiyor. Herhangi bir sıkıntı yok. 2008 yılının sonunda inşallah deneme seferlerine başlayacağız” dedi.
Öte yandan Japonya Başbakanı Koizumi'nin, bugün İstanbul'da resmi bir programı olmadığı, otelde Türkiye'deki Japon şirketlerinin temsilcileriyle bir araya geleceği ve yemek yiyeceği öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle