GeriEkonomi Babacan Davos'a gidiyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babacan Davos'a gidiyor

Davos Zirvesi olarak ta bilinen Dünya Ekonomik Forumu'nun 41.yıllık toplantısı, her yıl olduğu gibi bu yıl da, İsviçre'nin Davos kasabasında gerçekleştirilecek.

Davos Zirvesi olarak ta bilinen Dünya Ekonomik Forumu'nun 41.yıllık toplantısı, her yıl olduğu gibi bu yıl da, İsviçre'nin Davos kasabasında gerçekleştirilecek.
Bu yıl 41. toplantısı düzenlenecek olan Davos Zirvesi, 26-30 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Davos'ta 100'ün üzerinde yaklaşık 2 bin 500 katılımcı yer alacak. Uluslararası iş dünyasından da 1400'ü aşkın, küresel düzeyde etkili işadamının katılması bekleniyor.

Ayrıca, 19'u, G-20 içinden olmak üzere 35 devlet ya da hükümet başkanı ile Hükümet yetkilisinin zirveye katılacağı belirtiliyor.

Zirvenin bu yılki ana temasını, “Yeni Gerçek İçin Paylaşılan Normlar” konusu oluşturacak.

BAŞBAKAN YARDIMCISI ALİ BABACAN ZİRVEYE KATILACAK

Bu arada, edinilen bilgiye göre, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Davos Zirvesi'ne katılacak. Ali Babacan'ın Davos'ta, bazı panellere katılarak iki görüşmeler yapması bekleniyor.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in de, Davos Zirvesi'nin programında olmasına rağmen, Davos'a gitmesinin, Torba Tasarı görüşmelerine bağlı olduğu belirtiliyor. Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın da Davos Zirvesi'ne katılması bekleniyor.

Türkiye'den, Doğuş Holding, Sabancı Holding, Koç Holding üst düzey yetkililerinin yanısıra, çok sayıda Türk işadamının da Davos'a katılacağı belirtiliyor.

“RİSK TEPKİ AĞI” OLUŞTURULACAK

Davos'ta, küresel krizleri, meydana gelmeden önce, küresel işbirliği ile önlemeyi amaçlayan “Risk Tepki Ağı” oluşturulacak.

Yeni küresel düzende, sanayileşmiş ülkelerden çok, Gelişmekte olan ülkeler ve G-20'nin oluşturduğu yeni oluşum, “Yeni Gerçek” olarak tanımlanıyor. Ortak kurallar ise yeni küresel düzende, işbirliği imkanlarına yönelik ortak kuralların oluşturulmasını amaçlıyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle