GeriEkonomi ‘Ayrılığım siyasi değil’
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Ayrılığım siyasi değil’

‘Ayrılığım siyasi değil’
refid:28080195 ilişkili resim dosyası

TURKCELL’deki genel müdürlük görevinden istifa eden Süreyya Ciliv ayrılık kararının siyasi bir boyutu olmadığını söyledi.

Bloomberg HT’nin sorularını yanıtlayan Ciliv, 8 yıl boyunca görevde olduğunu ve bu süreçte aldığı cazip hiçbir iş teklifini değerlendirmediğini belirterek, “Turkcell’de arkamdan
CEO olabilecek en az 5 kişi var” ifadelerini kullandı. Koltuk kaybetmenin Türkiye’de çok önemli gibi göründüğünü fakat kendisi için önemli olmadığını sözlerine ekleyen Ciliv, “Profesyonel dünyadan mezun oluyorum, artık hissedar olacağım projelerle ilgileniyorum. Ayrılığımı bir kutlama olarak görüyorum, hüzünlü değilim” dedi.

Turkcell, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklama ile Genel Müdür Süreyya Ciliv’in 31 Ocak’ta görevden ayrılacağını bildirmişti. Açıklamada Turkcell Yönetim Kurulu’nun, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine halihazırda Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesine karar verdiği belirtilirken, ayrıca yeni genel müdürü atama sürecinin başladığı da bildirildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle