GeriEkonomi Arınç’tan gazeteciye kayyum cevabı: Hadi onu sormamış olun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Arınç’tan gazeteciye kayyum cevabı: Hadi onu sormamış olun

Arınç’tan gazeteciye kayyum cevabı: Hadi onu sormamış olun

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetecilerin Koza İpek Grubu'na kayyum atanması ile ilgili sorusuna, “Hiç olmazsa Urfa’da sormazlar dedim, ama siz onu sordunuz. Hadi onu sormamış olun.” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, program öncesi bir otele gelerek eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile kısa bir süre görüştü. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplayan Arınç, Koza İpek Grubu'na kayyum ile ilgili soruya ilginç bir cevap vererek geçiştirdi. Önce duymamazlıktan gelen Arınç, sorunun tekrarlanması üzerine “Tahmin ettim. Hiç olmazsa Urfa’da bunu sormazlar dedim, ama siz onu sordunuz. Hadi onu sormamış olun.” diyerek soruyu yanıtlamadı.

“SEÇİM ÇALIŞMALARI İÇİN GELDİM”

Kayyum ile ilgili soruyu yanıtsız bırakan Arınç, “Şanlıurfa peygamberler şehri. Burada seçim çalışması için geldim. Allah kısmet ederse Harran ve Viranşehir ilçelerinde seçim çalışması yapacağım. Halkla ilişkiler kuracak, sohbet edeceğiz. Tek bir gayemiz var, pazar günü yapılacak seçimlere Şanlıurfa’dan da Türkiye’den de en iyi sonucu almak. Türkiye şu anda AK Parti’ye şiddetle ihtiyacı var.” şeklinde konuştu. Bülent Arınç daha sonra seçim çalışmaları için Harran’a gitti.

KOZA-İPEK YORUMU

Şanlıurfa’da seçim çalışmalarına katılan Bülent Arınç Koza-İpek Grubu’na kayyum atanmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Yargının verdiği kararlara söyleyecek bir şeyimiz yok. Olaydan üzülmek veya üzülmemek konusu değil ama sürecin doğrudan hükümetimizle ilgisi olmadığını söylemek istiyorum.Bizim partimizin ilk adı adalettir. Partimiz hep adaletten ve haktan yanadır. Adaletsizlik yapamaz. Yapmak istese de yapamaz. Eğer bu süreçte bir adaletsizlik varsa başvurulacak yerler de bellidir.


.