GeriEkonomi Anadolu Grubu iki ayrı sektörde iki şirket kurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anadolu Grubu iki ayrı sektörde iki şirket kurdu

Anadolu Grubu iki ayrı sektörde iki şirket kurdu
refid:26990814 ilişkili resim dosyası

Anadolu Grubu bünyesinde dün iki yeni şirket kuruldu. Şirketlerden biri gayrimenkul diğeri ise yiyecek-içecek sektöründe faaliyet gösterecek. Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, şirketlerden biri ile arazi geliştireceğini diğerinin ise bir takım projeler üzerinde yoğunlaşacağını kaydetti.

İstanbul Ticaret Odası’na kaydı dün yapılan şirketlerden biri Ankara Anadolu Gayrimenkul Yatırımları A.Ş., diğeri ise Keyif Yiyecek Eğlence Hizmetleri A.Ş. Her iki şirketin yönetiminde ise Anadolu Grubu’nda görev alan isimler yer aldı: İbrahim Yazıcı, Tuncay Özilhan, Can Çaka ve Ahmet Boyacıoğlu… İlk şirketin kuruluş sermayesi 250 bin TL, ikincisinin ise 400 bin bin TL olarak belirlendi.

ARAZİ GELİŞTİRECEK
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, hurriyet.com.tr’nin soruları üzerine, söz konusu şirketlerin faaliyet alanlarına ilişkin kısa bir bilgi verdi. Özilhan, Ankara Anadolu Gayrimenkul’ün esas faaliyet alanının arazi geliştirmek olacağını ifade etti. Özilhan “Fırsatlara çıktıkça değerlendiriyoruz. Kendi arazilerimiz de var. Arazi geliştirme projeleri yapacağız” dedi.

RAKİPLERİME KOZ VERMEYEYİM!
Özilhan, Keyif Yiyecek Eğlence şirketinin faaliyet alanı ile ilgili ise “Anadolu Efes ile restoranlara, publara destek olan bir grubuz. Bu projelere destek olmaya devam edeceğiz; Bu şirket o gaye ile kuruldu. Proje geliştirecek. Bilindiği Mc Donalds grubumüz bünyesinde. Bir takım projeleri geliştirip franchise verebilecek bir yapıya gelecek. Biraz daha açarsam rakiplerime koz vermiş olurum (gülerek)” dedi.

dgokce@hurriyet.com.tr

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle