GeriEkonomi Alacaklısı ünlü işadamının iflasını istedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alacaklısı ünlü işadamının iflasını istedi

Alacaklısı ünlü işadamının iflasını istedi

Bir dönem, sahip olduğu 13 hastanesi ile Türkiye’nin önde gelen işadamlarından biri olan Dr. Azmi Ofluoğlu’nun iflası istendi. Alacaklı konumdaki yemek şirketinin talebi sonrası mahkeme Ofluoğlu hakkında iflas kararı vermesi halinde ünlü iş adamı müflis konumuna düşecek. Ofluoğlu'nun avukatı ise, konu ile ilgili yaptığı açıklamada davaya konu alacağın müvekkili ile bir ilgisinin olmadığını öne sürdü.

 Taksim Alman Hastanesi, Üniversal Çamlıca Hastanesi gibi bir dizi önemli hastaneyi bünyesinde bulunduran Üniversal Grup, bir süre önce yaşadığı mali krizAlacaklısı ünlü işadamının iflasını istedi
sonrası yönetim krizi yaşıyor. Ortaklar arasında devam eden bir dizi davanın yanı sıra, alacaklılar da bir yandan icra takibi yaparken bir yandan da alacağın tahsili için yeni davalar açıyor.

Anılan davalardan biri ise doğrudan dev hastane grubunun kurucusu Dr. Azmi Ofluoğlu’na karşı açıldı. Sofra Yemek Üretim ve Hizmet AŞ, İstanbul Ticaret Mahkemesi’nde açılan davada Ofluoğlu’nun iflası talep edildi. Mahkeme dava duruşması için 5 Mart’a gün verdi.

OFLUOĞLU KAYYUM İSTİYOR!

Şirketin talebi doğrultusunda Ofluoğlu hakkında iflas kararı vermesi halinde, sahip olduğu varlıkların satışı yapılarak alacağın tahsili yoluna gidilecek. Bu kararla birlikte Ofluoğlu da müflis konuma düşecek. Ofluoğlu’nun müflis konumdan çıkması için borcun ödendiğinin belgelenmesi gerekecek.

OFLUOĞLU İLE İLGİSİ YOK
Konu ile ilgili Azmi Ofluoğlu'nun Avukatı Tanıl Başkan'ın yaptığı yazılı açıklamada ise, davaya konu alacağın Ofluoğlu ile ilgisinin olmadığı kaydedildi. Açıklamanın devamında Universal Hastaneleri, Nisan 2011 tarihinde yabancı ortaklı bir holding yapıya geçmiş ve Ofluoğlu tüm şirketlerin yönetiminden ayrılmıştır" denildi. Holding yönetimi ile Ofluoğlu'nun da ihtilaflı olduğu belirtilen açıklamada “Sofra Yemek Üretim ve Hizmet AŞ, bir süredir bahse konu alacak iddiasını Sayın Ofluoğlu’na yöneltmek eğilimi içinde ise de halihazırda devam etmekte olan ve ikisi tarafımızca açılan 3 davada gereken tüm hukuki girişimler gerçekleştirilmiş durumdadır. Bu davaların temelinde Yargıtay’ın vermiş bulunduğu son derece adil bir karar yatmaktadır" denildi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (15.02.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle