GeriEkonomi Akaryakıt zamlarına kornalı protesto
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akaryakıt zamlarına kornalı protesto

Akaryakıt zamlarına kornalı protesto
refid:12261915 ilişkili resim dosyası

Tüketiciler Birliği, benzin zamlarına karşı tepkilerini 16 Ağustos Pazar günü yapılacak eylemde, korna çalarak dile getirecek.

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, yaptığı açıklamada, akaryakıta tavan fiyat uygulamasına geçilmesinden beri, tüketici lehine hiçbir gelişme olmadığını ileri sürdü.

ÖTV düzenlemesi ve ardından gelen artışlarla benzinin litresinin, kısa sürede ciddi rakamlara ulaştığını ifade eden Kaya, “Tüketiciler kandırılıyor. Önce fiyatı düşürüp tüketicinin dikkati çekildi. Sonra arkası kesilmeyen zamlar geldi. Akaryakıta dünyanın en fazla vergisini ödeyen ülkenin insanları olarak bu artışları kabul etmiyoruz” dedi.

Akaryakıt zamlarının geri alınması, ÖTV'de bir düzenleme yapılarak fiyatların aşağı çekilmesi için tüketiciler olarak, 16 Ağustos pazar günü eylem yapacaklarını vurgulayan Kaya, “Tüketicileri Pazar günü saat 11.00'de İstanbul Fatih Historia Alışveriş Merkezi önünde bekliyoruz. Korna çalarak sesimizi duyurmayı, tepkimizi dile getirmeyi hedefliyoruz. Tüketicilerin, her şeyin farkında olduğunu bilsinler” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle