GeriEkonomi Adnan Bali, ‘All Stars’a giren tek Türk bankacı oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adnan Bali, ‘All Stars’a giren tek Türk bankacı oldu

Adnan Bali, ‘All Stars’a giren tek Türk bankacı oldu
refid:19597092 ilişkili resim dosyası

Uluslararası arenanın prestijli ekonomi yayınları arasında yer alan FTSE Global Markets Dergisi, 2011 yılının uluslararası piyasalara yön veren en etkileyici 20 isminin yer aldığı ‘20-20 All Stars’ listesini açıkladı.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, listede yer alan tek Türk oldu. FTSE Global Markets sayfalarında, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin bankacılık sektörünü daha olgun iş süreçlerine taşıyan ve liderlik üzerine olduğu kadar günlük iş geliştirme üzerine de yoğunlaşan yeni dönem Türk banka liderini sembolize ettiği vurgulandı. Bu ikili rolün modern, hızla değişen ve zaman zaman istikrarsız bir seyir izleyen bir dünyada yeni bir kimlik geliştirmeye çalışan bir bölge için çok önemli olması nedeniyle Adnan Bali’nin listeye seçildiği belirtildi. Dergi, Adnan Bali’nin Nisan ayında Euro Bölgesi’nde krizin derinleştiği bir dönemde göreve geldiğinin altını çizerken Bali’nin yaptığı açıklamalara da dikkat çekti.
Listede kimler var
FTSE Global Dergisi, İstanbul’un finans merkezi olarak konumlandırılmasının ve bu gelişmenin yeni iş fırsatlarını artıracak olmasının da süreçte etkili olduğunu ifade ederek, Bali’nin küresel bankacılık sisteminde yaşanan etkilere karşı temkinli duruşunun da seçilmesinde önemli rol oynadığını belirtti. Listede  Deutsche Bank’in CEO’su  Josef Ackermann,  Raiffeisen Bank’ın CEO’su Herbert Stephic, ABN Ambro’nun CEO’su Garrit Zalm, Bloomberg Tradebook’un CEO’su Ray Tierney, gibi isimler de yer alıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle