GeriEkonomi Accord ayarı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Accord ayarı!

Accord ayarı!

123 milyon TL yatırımla yeni nesil Civic Sedan’ı üretmeye hazırlanan Honda Türkiye, üretimi 3 yıl içinde 4 kat artırıp 50 bin adede çıkartmayı hedefliyor. Honda Türkiye’ye en büyük desteği Avrupa’da satışı sonlanan Accord verecek. Çünkü yeni Civic, Accord’un yerini doldurup ihracat pazarlarını artıracak.

Japon Honda, Türkiye’de 10’uncu nesil Yeni Civic ile birlikte üretim, istihdam ve ihracatını katlamaya hazırlanıyor. Şekerpınar fabrikasında Yeni Civic’in test üretimine başlayan Honda Türkiye, 123 milyon TL yatırımla yılın son çeyreğinde seri üretime geçmeyi planlıyor.

Seri üretimle birlikte Honda Türkiye Fabrikası’nda vardiya ikiye çıkacak, şu anda 106 adet olan günlük üretim ikiye katlanacak. 2015 yılında Türkiye’de sadece 12 bin 667 adet üretim yapan Honda,  toplam üretimi 2017’de 35 bin adede, 2018’de ise 50 bin adede çıkarmayı hedefledi.Honda Türkiye, yeni Civic Sedan’la birlikte hem ihracat rakamlarını hem de ihracat pazarlarını artıracak. 2014’te sadece 1560 adet ihracat yapan şirketin 2015 ihracatı da 2 bin 20 adet olarak gerçekleşti. Honda Türkiye’nin ilk 3 aylık ihracatı ise 675 adet oldu.  Daha önce 30 ülkeye ihracat yapan şirket, yeni Civic’i Avrupa dışında Afrika ve Ortadoğu ülkelerine de ihraç etmeyi hedefliyor. Bu hedef gerçekleşirse, Honda Türkiye Şekerpınar fabrikası tam kapasite çalışıp, yılda 50 bin adet araç üretecek. Civic’in bir şansı da Avrupa’da Accord’un satışına son verilmesi. Böylece yenilenen Civic, Accord’un yerini dolduracak. Yeni Civic Sedan’ın üretimine başlanmasıyla Şekerpınar fabrikasına 400 ilave işçi alınacak. Şu anda 800 olan istidam kademeli olarak bin 200 çalışana ulaşacak.hedef 20 bin satış2015 yılında Türkiye’de satışa sunduğu yeni CR-V, Civic HB ve Jazz modelleriyle satışlarını yüzde 18 artıran Honda Türkiye, 2016’da yeni Civic Sedan ve diğer yeni modellerin devreye girmesiyle 20 bin adetlik satışa ulaşmayı hedefliyor. Honda  Türkiye, böylece pazar payını yüzde 23 oranında artırmış olacak. 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle